Minimalizm siedziska

Aleksandra Groś - koncepcja siedziska

Koncepcja siedziska powstała w oparciu o założenia towarzyszące współczesnemu projektowaniu, czyli prostocie i funkcjonalności. Jest to swojego rodzaju próba zmierzenia się z analizą siedziska jakim jest stołek/taboret, który nie cieszy się dobrą opinią pod względem estetycznym, bowiem są to zazwyczaj mało wyrafinowane rozwiązania konstrukcyjne. Praca nad tym meblem była również pretekstem, by tchnąć w niego swą fascynację minimalizmem.

Aleksandra Groś - koncepcja siedziska

Aleksandra Groś - koncepcja siedziska

Całość wykonana jest ręcznie, z forniru klejonego i giętego na kopycie, metodą ,,na sucho". Zastosowany materiał wydobywa z projektu jego minimalistyczny i ponadczasowy charakter. Linia słojów determinuje kierunek kształtowania mebla, ale również nadaje mu dynamiki. Mosiężne detale na których osadzone jest siedzisko dodają całości lekkości oraz podkreślają profil projektu. Subtelne krzywizny są oparte o zasady ergonomii zapewniając komfort użytkowania.

Aleksandra Groś - koncepcja siedziska

Aleksandra Groś

Absolwentka Instytutu Wzornictwa na Politechnice Koszalińskiej. Projektowaniem zajmuje się od sześciu lat. Na swoim koncie ma kilka wyróżnień i nagród. Jej prace zostały wystawiane między innymi na Łódź Design Festiwal oraz w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Prowadzi własną pracownię wykonując prace, z szeroko rozumianego projektowania. Wiedza zdobyta na wielu płaszczyznach jednocześnie procentuje z każdym projektem dając jej ogromną satysfakcję z wykonywanej pracy.

Strona internetowa: www.aleksandragros.com.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni