Na pograniczu

moimio to marka akcesoriów modowych wykonanych z polietylenu. Tworzywo to jest lekkie, odporne, ekologiczne (w 100% podlega recyclingowi), a przede wszystkim, co przykuwa jeszcze bardziej uwagę, wdzięcznie przenosi kolory. Dostępny asortyment jest w całości opracowany przez młodych polskich projektantów.

Helena Pryłowska - moimio 01

moimio charakteryzują produkty z pogranicza mody i nowoczesnego wzornictwa, stąd elementy jego identyfikacji zaprojektowano tak, by pozwalały na swobodne dostosowywanie się do zmieniających trendów, kolorów i samych wzorów produkowanych przez markę, które naturalnie rozwijają się, ewoluują oraz zmieniają wraz z obowiązującą modą i porą roku.

Helena Pryłowska - moimio 02

Identyfikacja powstawała równolegle z pierwszym produktem moimio – koszykiem POLKA – torbą typu shopper, która świetnie komponuje się rozmaitymi stylizacjami.

Kierując się przeznaczeniem artykułów marki moimio, niezwykle istotne było stworzenie znaku, który będzie zawierał w sobie rodzinę projektów skierowanych do obu płci, a przy okazji podkreśli jego wzorniczą indywidualność oraz nowoczesność. Tak powstał projekt geometryzującego znaku, którego inspirację zaczerpnięto z miejskiej kultury tagowania (z ang. tagging – podpisywanie, oznaczanie, zwykle na murze).

Helena Pryłowska - moimio 03

Oczywistym było, że niezbędną częścią identyfikacji wizualnej będzie spójna z akcesoriami paleta kolorystyczna. Ponieważ jednak kolorystyka produktów ewoluuje co sezon, konieczne stało się opracowanie systemu generującego nowe zestawienia na podstawie prognoz trendów. System ten zapewnia utrzymanie charakteru kolorystycznego marki, który w tym przypadku jest bardziej pożądany niż niezmienna paleta wizerunkowa.

Helena Pryłowska - moimio 04

Dzięki zaangażowaniu w projekt u jego zarania, jednocześnie rozwijano wzór produktu i jego identyfikację wizualną. W efekcie stworzono spójną, ale różnorodną tożsamość wizualną, umożliwiającą zarówno dostosowanie wizerunku do konkretnej stylizacji, jak i adaptowanie jej do zmieniających się tredów, co tak istotne w przypadku marek modowych.

Helena Pryłowska - moimio 05

Wszystkie elementy identyfikacji zaprojektowano zgodnie z założeniami marki. Dzięki współpracy projektantów, powstała spójna identyfikacja wizualna, obejmująca zakresem szeroki wachlarz elementów (etykiety, papeterie, zawieszki, gadżety, ulotki katalogi, materiały prasowe, strona internetowa itd.)

Helena Pryłowska - moimio 06

Helena Pryłowska, strateg kreatywny projektu, odmówiła komentarza wskazując, że lanserskie tautologie pozostają takimi bez względu na znak cudzysłowu.

Helena Pryłowska

Helen

Projektantka specjalizująca się w identyfikacji wizualnej.

Strona internetowa: www.helen.pl

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni