Nieporządna?

Okładka książki to „kropka nad i”, dlatego też poświęcam każdej z nich szczególną uwagę. Spojrzenie na okładkę to nasz pierwszy kontakt z książką, a potem, jeśli to, co zobaczymy nas zauroczy, romans z nią. To okładka powoduje, że bierzemy książkę do ręki, zaglądamy do środka, szukając powodu, motywacji do zakupu.

Każda powieść to odrębny projekt, to inne emocje, klimat, do którego trzeba odnaleźć trafne i indywidualne rozwiązanie. Podobnie było z Nieporządną.

Nieporządna
Nieporządna - projekt wybrany do druku

Okładka jest efektem wspólnej pracy i wspólnego wysiłku dwojga ludzi, Aleksandry Franków oraz Pawła Chary. Aleksandra jest projektantem, zajmuje się grafiką użytkową, wzornictwem oraz architekturą. Przygotowała m.in. opracowania gaficzne wystaw Pawła. Paweł natomiast jest fotografem. Należy do grona nIKON FOTOGRAFII, jest również stałym współpracownikiem China National Geographic oraz „Poznaj Świat”. Jest także twórcą i reżyserem performance’u pt. „Przemijanie”, w którym łączy fotografię, teatr oraz muzykę (występuje w nim trzydziestoosobowy chór).

Nieporządna - projekt odrzucony
Nieporządna - projekt wstępny, odrzucony

Podobnie rzecz się miała w przypadku projektu okładki do najnowszej książki pt. Sinicuik, która ukaże się na rynku wydawniczym w maju. Tym razem nawiązałam współpracę z Adamem Fedorowiczem, Majką Holcman oraz Marcinem Szkolnickim. Cały projekt obejmował ogólnopolski konkurs dla kobiet, w którym nagrodą główną był udział w sesji zdjęciowej do książki. Jedno ze zdjęć pochodzących z tej sesji znajdzie się na okładce Sinicuik.

Eliza Chojnacka

Eliza Chojnacka

Autorka kontrowersyjnej książki pt. Nieporządna, która wśród czytelników wzbudza skrajne emocje. W swoich tekstach porusza problemy życia współczesnych kobiet z uwzględnieniem sfery erotyki, potrzeb swobody i otwartości w kontaktach damsko-męskich i damsko-damskich. Postawę swoich bohaterek określa krótko: Jesteśmy urodzone po to by, walczyć ze wszystkim, co konwencjonalne.
Nieporządna? dostępna jest w sieci księgarni Empik, na Merlin.pl, wielu innych księgarniach internetowych oraz na oficjalnej stronie autorki.

Niebawem ukaże się jej kolejna książka pt. „Sinicuik”.

Strona internetowa: www.elizachojnacka.pl

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni