Niesie jakieś znaczenia

Dobierając słowa
Dobierając słowa

Rzadko prezentuje swoje prace na wystawach. Odżegnuje się od wszelkich kierunków, tendencji i mód artystycznych. W jego perfekcyjnych pod względem technicznym obrazach można doszukać się wpływów XIX wiecznego symbolizmu, elegancji secesji i elementów surrealizmu.

Niekiedy
Niekiedy

Świat wykreowany przez artystę może wydać się nieskomplikowany, prosty. Nie ma jednak bardziej błędnego wyobrażenia o tej twórczości. Jego obrazy przypominają rebusy, składają się zawsze z kilku warstw wizualno - znaczeniowych, przenikających wzajemnie. Ich treść jest ukryta znacznie głębiej. Znaczenie konstytuuje się między elementami różnych rzeczywistości. Pojawienia się w tej przestrzeni jakiegokolwiek jej atrybutu (owady, liście, fortepiany itp.) jest zawsze uzasadnione.

jutrzejszy świt
Jutrzejszy świt

Kiedy śnisz
Kiedy śnisz

Bowiem w tej twórczości rację bytu ma tylko to, co niesie z sobą jakieś znaczenia. Nawet... wiatr unoszący sukienkę jest nośnikiem jakiegoś sensu. Każdy ruch, gest, wyraz twarzy jest tu wystudiowany, do końca przemyślany, nierzadko aż przerysowany, a wszystko po to, by był syntezą właśnie ruchu, gestu czy mimiki.

sny niezapamietane
Sny niezapamiętane

Jest to malarstwo głęboko humanistyczne. Jest ono próbą dotarcia do wnętrza człowieka, próbą jego zrozumienia. Mówi o człowieku w ogóle, o jego problemach, samotności, o sensie  bytu.

słodko gorzki
Słodko gorzki

Włodzimierz Kukliński

Malarz, ilustrator książek i miniaturzysta nieidentyfikujący się z żadnym kierunkiem. Funkcjonuje na obrzeżach oficjalnej sztuki.

Na żywo prace można zobaczyć tylko w Galerii Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu www.gsw.kolobrzeg.pl.
Do nabycia tamże i przede wszystkim w galeriach internetowych takich jak Pepiniera i Touch of Art.

Strona internetowa: bohomaz13.deviantart.com

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni