Nietypowi projektanci zwyciężają...

To nie jest spóźniony żart z okazji Halloween, triumfatorem finału projektu "Go Creative. Biznes na Start" została firma Aeon Form działająca w branży funeralnej. Kolejne miejsca zajęły: Trójmiejski Klub Sportowy Movement - Parkour&Freerun oraz Lulu and the Pug (ekologiczne ubrania dla dzieci).

Go Creative. Biznes na Start

Sukcesem może się poszczycić każdy z finalistów przedsięwzięcia organizowanego przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter. Młode firmy przeszły przez szereg szkoleń i spotkań z doradcami już na etapie preinkubacji, co zwiększa ich szanse na utrzymanie się na rynku. Najlepsi otrzymali dodatkowo nagrodę finansową (w wysokości 10 tysięcy złotych), miejsce pracy w siedzibie Startera przez 6 miesięcy, pakiet obsługi księgowej, kursy językowe oraz inne nagrody rzeczowe (całość ufundowało Miasto Gdańsk i Energa S.A.). Dodatkowym wyróżnieniem jest reprezentowanie Polski w międzynarodowym konkursie dla kreatywnych przedsiębiorców - Creative Business Cup, który odbędzie się pod koniec listopada w Kopenhadze.

Aeon Form, zwycięzcy konkursu
Aeon Form, zwycięzcy konkursu - www.aeonform.com

Słowem-kluczem realizowanego przez Starter projektu jest "kreatywność". Tylko wykazując się twórczym pomysłem można przystąpić do "Go Creative. Biznes na Start" i tylko przekonując jury o wyjątkowości swojej koncepcji można zwyciężyć. W wypadku Aeon Form nie trzeba nawet przeglądać galerii ich niezwykłych produktów, wystarczy informacja o dziedzinie, w której postanowili spróbować sił. Przez ostatnie dziesięciolecia branża funeralna w Polsce zmieniała się nieznacznie, oferując wciąż te same klasyczne wzory nagrobków, trumien czy urn. Zwycięscy "Go Creative" proponują rozwiązania dla osób o odmiennych potrzebach, a jednocześnie realizują usługi z powagą i godnością, jakich wymaga kontakt w klientem w trudnej sytuacji emocjonalnej. Już teraz architekci stojący za Aeon Form planują poszerzenie oferty o akcesoria funeralne dla zwierząt i znicze.

Aeon Form, foto Piotr Połczański
foto (by Piotr Połczański / materiały prasowe Aeon Form)

Graffus był patronem medialnym wydarzenia.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni