Odkrywa zapomniane smaki

Temperówka - Luks Pomada 001

Luks Pomada to marka powołana do produkcji najwyższej jakości wyrobów Slow Food, produkowanych tradycyjnie. Marka kreująca nową kategorię na polskim rynku konfitur i sosów – polskie czatni.
Luks Pomada odkrywa na nowo zapomniane smaki i oferuje te znane na świecie. Graficzny design akcentuje naturalne pochodzenie produktu i sugeruje dobrą jakość produktów. Projekt TEMPERÓWKI obejmuje opakowanie, materiały wizualne, POSM i www.

Temperówka - Luks Pomada 002

Stworzyłyśmy pełną identyfikację marki będącej symbolem produktów naturalnych, tradycyjnych, z jednej strony nawiązujących do najlepszych tradycji XX-lecia międzywojennego, z drugiej strony z tzw. twistem, która tworzy parasol dla produktów współczesnych, z segmentu premium +, lifestylowych. Celem było opracowanie pozycjonowania marki, na podstawie materiałów podstawowych jak: logo, sub - logo, opakowanie w różnych wariantach czatni i konfitur, wizytówek biznesowych, materiałów POS (ulotki, zawieszki, branding na samochód, strona www).

Temperówka - Luks Pomada 003

Temperówka - Luks Pomada 004

TEMPERÓWKA zaproponowała look&feel marki Luks Pomada wraz z kreacją głównie na opakowaniach oraz na materiałach komunikacyjnych. Celem było przekazanie wizualne zdefiniowanych wartości marki jak naturalność, najwyższa jakość produktu, nowoczesne pokazanie tradycji oraz hand made. Strona graficzna była mocno inspirowana zamiłowaniem właścicieli Luks Pomada do grafiki i stylu życia 20-lecia międzywojennego. Głównym wyzwaniem było wyjście z designem poza kategorię, z jednej strony odróżnienie od produktów masowych (kolorowych, z wizualizacją owoców, bazującą na zdjęciach), z drugiej od ‘polskiej półki’ produktów naturalnych (oszczędne etykiety, ten sam beżowy papier, trudności w rozróżnieniu marek). Istotnym problemem do rozwiązania było odróżnienie dwóch różnych kategorii - polskich czatni od polskich konfitur. Wyzwaniem technicznym było zmieszczenie dużej ilości informacji niezbędnych na małej etykiecie i innych materiałach POS.

Temperówka - Luks Pomada 005

Rozwiązaniem stało się zaproponowanie jednej linii graficznej skutecznie odróżniającej czatni od konfitur. Stonowane kolorystyka podstawowa marki (czerń i ecru) zostaje uzupełniona o kolory dodatkowe na słoikach oddające smaki/kolory owoców i warzyw. Przedstawienie składników za pomocą rycin dodaje projektowi szlachetności i lekkości. Rozmiar etykiet został opracowany tak, aby maksymalnie owijały słoik w celu pomieszczenia dużej ilości informacji. Wykorzystałyśmy dodatkowe elementy na opakowaniu do zakomunikowania wysokiej jakości produktu z segmentu premium - stempel ‘manufaktury wyrobów gotowych’ na wieczku, plomba z ryciną łyżeczki gwarantująca zabezpieczenie słoiczka, podkreślająca wysoką jakość i sugerująca sposób konsumpcji zawartości.
Wynikiem było wprowadzenie na rynek warszawski siedmiu produktów Luks Pomada. Wsparliśmy to działaniami na Facebooku i www. Praktycznie wykorzystałyśmy to materiałami handlowymi: prezentacją handlową, ulotkami, wizytówkami.

Temperówka - Luks Pomada 006

Temperówka

Temperówka

Studio graficzne, założone przez Marię Bukowską i Justynę Kosińską. Zajmuje się całościowym brandingiem firm i projektów, zarówno komercyjnych, jak i artystycznych, ale ich prawdziwym żywiołem jest grafika wydawnicza.

Temperówka Współpracuje przede wszystkim z instytucjami kultury, m.in. Teatrem Narodowym, Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, Teatrem Ochoty, ESK Gdańsk 2016, Gutek Film. Wśród  klientów znajdują się również firmy związane z mediami (Polskie Radio Program II, Agora SA, Empik) oraz branżą spożywczą, farmaceutyczną i finansową.

Strona internetowa: www.temperowka.pl.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni