Odpowiedzi na wszystko

Ratując się ironią, uciekając przed nadymaną patetycznością, powstaje obrazek przedstawiający skrawek mojej psychiki. Mimo jednak tego, jak się to prezentuje, jestem optymistą, wszak w życiu udaje mi się robić to, co kocham.

rys. Michał Danielewicz

Mógłbym opowiedzieć jak zaczęła się moja przygoda z twórczością, jednakże jest to mało ciekawa i raczej upokarzająca historia. Faktem jest, że gdy już zacząłem tworzyć, rysowałem jak leci. Inspiracją było wszystko co mroczne, fantastyczne i obleśne. W międzyczasie ćwiczyłem również jujitsu, capoeirę, przez akrobatykę, na breakdance kończąc.

Astrozając, rys. Michał Danielewicz

Inspiracja jest wszędzie, a jako niewolnik myśli, cały czas szukam odpowiedzi na wszystko. Nie uważam, że jestem artystą i bardzo długo szukałem odpowiedzi na pytanie, kto to jest artysta. Na chwilę obecną uważam, że to osoba, która perfekcyjnie opanowała rzemiosło i poprzez obserwacje oraz dystans potrafi tak go użyć, aby zmieniać punkt widzenia innych ludzi.

FTA, rys. Michał Danielewicz

Jednakże z tego by wynikało, że artystów na świecie jest niewielu… o ile istnieją. W dzisiejszych czasach wszyscy są zwycięzcami, co raczej potrafi obrzydzić życie aniżeli je wzbogacić. Dlatego też pewnie nie umiem namalować czegoś w 100% miłego. Ratując się ironią, uciekając przed nadymaną patetycznością, powstaje obrazek przedstawiający skrawek mojej psychiki. Mimo jednak tego, jak się to prezentuje, jestem optymistą, wszak w życiu udaje mi się robić to, co kocham.

Punkt widzenia, rys. Michał Danielewicz

Michał Danielewicz aka Malaria

Michał Danielewicz aka Malaria

Ilustrator i concept artist. Mieszka w Katowicach. Pracuje jako freelancer.

Strona internetowa: www.malariaart.pl.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni