Pod pełnymi żaglami

Biorąc pod uwagę, że od dziecka obecne są wokół mnie żeglarstwo i fotografia naturalnie siłą rzeczy wiadomo, że na ścianie nie może zabraknąć ktoregoś z nich. Lat temu parę będąc niespełna 10 letnim chłopcem dostałem od ojca w prezencie namalowany olejny obraz żaglowca cumującego w zatoce, autorstwa lokalnego artysty. Obraz oczywiście jest kwintesencją kiczowatości, ale dla mnie był wart więcej niż wszyscy impresjoniści razem wzięci. Olej ten do dziś wisi w domu rodzicow na ścianie mojego pokoju.

W gabinecie z przyjemnością powiesiłbym obraz herbacianego klipra pod pełnymi żaglami...

The gallant clipper the Torrens - Montague Dawson
The Gallant Clipper The Torrens - Montague Dawson

Niestety szanse na nowo namalowany są znikome, artystów marynistów jak na lekarstwo, szczególnie w cenach przystępnych, więc chwilowo z przyjemością spoglądam na wielkoformatowy wydruk sztormu na żaglowcu "Pogoria" podczas którego fala niemal pozbawiła mnie posiadanego sprzętu foto. Aparat przeżył, po reanimacji w serwisie, a fala przypomina jak niebezpieczne bywa igranie z żywiołem.

Sztorm na Pogorii
Sztorm na Pogorii

Mam też cichą nadzieję, że ktoregoś dnia w bibliotece, jak już ją będę posiadał, zawita kawałek impresjonizmu. Z wdzięcznością przyjmę zarówno Moneta jak i każdego mniej znaczącego artystę, lub któregoś z malarzy flamandzkich. Ot takie małe marzenie.

the beach at sainte adresse
The Beach at Sainte Adresse - Claude Monet

Piotr Fajfer

Piotr Fajfer

Rocznik 77. Właściciel Agencji Fotograficznej PhotoHeaven, na co dzień organizuje  profesjonalne sesje zdjęciowe, współpracując ze specjalistami od stylizacji i wizażu. Twórca autorskich wystaw aktu, zdobywca nagród w  prestiżowych konkursach fotograficznych. W kwietniu 2009 r. został nagrodzony na festiwalu w Cannes przez Akademię World Photography Awards za najlepsze zdjęcie modowe roku 2009 w kategorii profesjonalistów. Jest kilkukrotnym laureatem konkursu Fotoerotica organizowanego przez miesięcznik Playboy i - jako jeden z dwóch Polaków - uhonorowany publikacją  w NikonPro Magazine, w galerii prezentującej najlepsze zdjęcia fotografów z całego świata.

Prace jego autorstwa wystawiane były wielokrotnie w Polsce, jak również w galeriach w Nowym Jorku, Paryżu, Londynie. Fotografia reklamowa jest dla niego wyzwaniem, jak w sposób niebanalny połączyć piękno fotografii jako sztuki z potrzebą wizualizacji i codziennością reklamy.

Na liscie jego Klientów znajdują się takie firmy jak Avon, Jeep, Ecco Holiday, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Koller Jewellery, Lafarge, Hanna Style, Kelbest, mBank, Teatr Wielki, Sharp, XL Energy Drink, Siemens, Dodge, Sisel, Point Group i wiele innych.

Strona internetowa: www.photoheaven.net

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni