Podpatrując lepszych

Impulsem do zainteresowania fotografią, choć brzmi to dość prozaicznie
i infantylnie, były narodziny jego córki, Maksymilianny. Chęć uwieczniania każdego dnia z jej życia spowodowała, że sięgnął po aparat. Z czasem zainteresowanie przerodziło się w pasję.

The way to sin
The way to sin

Nie odczuwał potrzeby wbicia w klasyczne ramy sztuki, więc odrzucił możliwość skorzystania ze szkół czy też kursów. Powoli uczył się podpatrując lepszych od siebie i nieustannie ćwicząc.

Last Breath of Angel
Last Breath of Angel

Realizuje się w różnych dziedzinach fotografii, zarówno artystycznej fotografii ślubnej, fotografii aktu, nie stroni od fotografii czysto komercyjnej. Poszukując nowych pomysłów i inspiracji pewnego dnia trafił w sieci na podwodne zdjęcia Zeny Holloway, potem Eleny Kallis i... postanowił zrealizować coś równie spektakularnego. Koniec końców, przykład trzeba brać od najlepszych.

Lady in Red
Lady in Red

Pierwsze kroki były trudne i pełne porażek, ale z czasem i kolejnymi ujęciami, coraz częściej udawało się uzyskać zadowalające efekty. Fotografia podwodna stała się jego konikiem.

Mermaid 2
Mermaid 2

Nie należy ukrywać, że ogromny wpływ na ostateczny wygląd zdjęć ma również postprodukcja w programie graficznym, wiedzę na ten temat czerpał głównie z internetu i książek, ale jest świadom, ile jeszcze przed nim nauki.

Underwater Lovers
Underwater Lovers

Powoli zyskuje popularność, a jego fotografie pojawiają się w różnych miesięcznikach polskich i zagranicznych, nie tylko fotograficznych, ale również modowych.

Jedno ze zdjęć podwodnych w konkursie firmy Rolls Royce zdobyło, jako jedno z trzech, wyróżnienie. W planach na najbliższe miesiące jest przygotowanie krótkich, numerowanych serii sygnowanych.
Żywi przekonanie, że jego twóczość znajdzie uznanie i ozdobi ściany wielu domów. Jesteśmy przekonani, że tak będzie.

Green
Green

Rafał Makieła

Fotografią zajmuje się od 8 lat. Samouk, zrezygnował ze szkół i kursów na rzecz podpatrywania lepszych, nieustannych ćwiczeń i eksperymentów.

Mieszka we Wrocławiu, gdzie prowadzi także własne studio fotograficzne.

Strona internetowa: www.makiela.com

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni