Pokazywać piękno brzydoty

Joanna Kupniewska - Julia
Julia

Zabawę z fotografią zaczełam jako mała dziewczynka. Już jako kilkuletni brzdąc biegałam z plastikowym aparatem-zabawką. Później tato przekazał mi swojego Zenita i wprowadzał w tajemniczy świat zdjęć.

Fotografia pełni w moim życiu rolę psychologa. To właśnie ona pozwala wyrzucić z głowy najróżniejsze obrazy, zarówno te piękne, jak i drastycznie. Fotografia jest dla mnie niczym Katharsis.

Joanna Kupniewska - Reni
Reni

Joanna Kupniewska - Senne marzenie
Senne marzenie

Joanna Kupniewska -***
***

Najbardziej odnajduję się w fotografii portretowej i modowej. W swoich zdjęciach staram się nagromadzić jak najwięcej emocji,  czasem skrajnych. Modelkę traktuję jak aktorkę. Lubię zrywać zasłony z ludzi i tematów tabu. Moim pragnieniem jest, by zdjęcia budziły emocje u oglądających. Moim zadaniem jest szokować, koić, pokazywać piękno brzydoty i brzydotę piękna.

Joanna Kupniewska - San
San

Joanna Kupniewska

Urodzona w Namysłowie. Studentka filologii angielskiej i hiszpańskiej.
Od 2007 roku współpracuje z wrocławską agencją fotograficzną SpotManagement. Wtedy też jej prace zostały wybrane do promowania jednej z modelek w Londynie. W 2010 roku została laureatką konkursu fotograficznego organizowanego przez TVN, pt. „Świat oczami Majki”. Zajęła tam trzecie miejsce.
Ma na swoim koncie kilka publikacji w magazynach modowych i fotograficznych, m.in. Kamera&Bild, Confashion Magazine, Glacier Magazine, Dolnośląski Magazyn Fotograficzny.

Strona internetowa: www.wrozkakredka.tumblr.com

Joanna Kupniewska

Joanna Kupniewska

Ma na koncie kilka publikacji w magazynach fotograficznych i modowych, m.in. Kamera&Bild, Confashion Magazine, Glacier Magazine, Dolnośląski Magazyn Fotograficzny.

Strona internetowa:
www.wrozkakredka.tumblr.com

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni