Ręcznie, od podstaw

pracownia projektoffnia

Projektoffnia to pracownia, w której powstają unikalne wyroby ze srebra, miedzi, mosiądzu, szkła, emalii. Większość przedmiotów jest wykonywanych od podstaw ręcznie, na ogół z wykorzystaniem ciekawych i pracochłonnych metod zdobienia metali.

Na początku biżuteria powstawała niemal tylko ze srebra, inspirowana naturą, czarno-białą fotografią przyrody Karla Blossfelda. Wykorzystywane były tradycyjne techniki jubilerskie, jak i art clay.

pracownia projektoffnia

Z czasem metaliczna szarość uzupełniona została o miedź zdobioną wielobarwną emalią, transparentną i kryjącą. Obecnie pracownia specjalizuje się w nitowanych, miedzianych bransoletach szkliwionych emalią, zdobionych dodatkowo sgraffito, podszkliwnym repusowaniem i grawerowaniem, aplikacjami złota.

pracownia projektoffnia

Najnowszą techniką wykorzystywaną przez projektoffnię to tworzenie szklanych korali w technice palnika (ang. lampwork, flamework). Jest to niezwykle inspirujący proces topienia szkła, pozwalający na tworzenie obiektów o różnych kształtach, fakturach i kolorach. Powstałe korale można wykorzystywać zgodnie z przeznaczeniem, jako naszyjniki, lub tworzyć z nich kaboszony i – niczym kamień szlachetny - oprawiać w srebro, itp.

pracownia projektoffnia

Uzyskane w ten sposób obiekty do oprawy są w 100% unikatowe. Można z nich także tworzyć przedmioty codziennego użytku typu uchwyty do mebli, guziki.
Pracownia PROJEKTOFFNIA to kompilacja tego, co w życiu zawodowym najważniejsze: pasji, poszukiwań, przypadku i pracy.

pracownia projektoffnia

Pracownia projektoffnia

Biżuteria ze srebra, miedzi i mosiądzu. Wykonana przy użyciu tradycyjnych technik jubilerskich oraz art clay. Ze względu na techniki wytworzenia każda praca to unikat, efekty - szczególnie emalierskie - są trudne do powtórzenia.

Strona internetowa: www.projektoffnia.com.pl

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni