Smakujące w każdym detalu

June Design to marka współczesnej biżuterii stworzona w 2013 roku.

June Design

Misją marki jest łączenie nowoczesnego designu oraz kunsztu sztuki złotniczej – każdy egzemplarz wykonywany jest ręcznie, w warszawskiej pracowni projektantki. Stylistyka kolekcji oparta jest na geometrycznych, rzeźbiarskich formach, tworzonych z myślą o kobietach współczesnych, pewnych siebie i smakujących życie w każdym detalu.

June Design Lookbook

Punktem wyjścia dla kolekcji The tip of the iceberg była inspiracja bryłami lodowców – masywnych, lodowych skał, o charakterystycznych załamaniach i chłodnej, surowej fakturze. Kolekcja biżuterii June Design jest nie tyle próbą ich odtworzenia, lecz stanowi ich autorską reinterpretację w rzeźbiarskiej formie.

June Design

Kolekcja pokazywana była na polskim Fashion Weeku w październiku 2013, oraz zdobyła pozytywne recenzje w polskich i międzynarodowych mediach – m.in. w Vogue Italia.

June Design Lookbook

Katarzyna Wójcik

Katarzyna Wójcik - June Design
fot. Aleksandra Zaborowska (www.junedsgn.com)

Pochodzi z Gdyni; studiowała wzornictwo na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych a rzemiosła uczyła się w pracowniach najlepszych polskich mistrzów złotnictwa. Praca jej projektu została nagrodzona w XIX Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej „Minimum”, oraz została włączona do Międzynarodowej Kolekcji Współczesnej Sztuki Złotniczej.
W jej pracach widoczne jest zamiłowanie do formy abstrakcyjnej i geometrycznej, precyzja i dbałość o detal.

Strona internetowa: www.junedsgn.com.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni