Smukłe linie, subtelne gięcia

Kolekcja "Hello Baby" to zestaw mebli zaprojektowanych dla dwóch grup wiekowych – najmłodszych do lat trzech i tych starszych, do lat dziewięciu. Kolekcja składa się z dziesięciu elementów: łóżeczka, łóżka typu junior, komody, szafy, przewijaka, półki na ścianę, wieszaka, skrzyni na zabawki, krzesełka, ławeczki i stolika.

Hello Baby, W Formie

Praca nad kolekcją trwała rok, w tym czasie udało nam się przeprowadzić analizę sposobu użytkowania mebli zarówno przez dzieci jak i przez rodziców. Bardzo ważne było dla nas, aby kolekcja rosła/zmieniała się wraz z dzieckiem. Rodzice zazwyczaj podejmują decyzję o zakupie mebli jeszcze przed urodzeniem się dziecka, ich estetyka powinna być odpowiednia zarówno dla niemowlaka, jak i dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Hello Baby, W Formie

Hello Baby, W Formie

Jednym z problemów jakie zauważyłyśmy był brak miejsca do przechowywania elementów, które zostały zdemontowane, kiedy dziecko po prostu z nich wyrosło. Takim elementem są bieguny, przykręcane do łóżeczka, niestety dziecko korzysta z kołyski tylko do około szóstego miesiąca życia. Bieguny z kolekcji Hello Baby możemy zamontować do skrzyni na zabawki. W ten sposób statyczny mebel zmienia się w bujak.

Hello Baby, W Formie

Hello Baby, W Formie

Bardzo ważna w projektowaniu kolekcji była dbałość o przeznaczenie i szczegóły każdego mebla osobno, przy zachowaniu spójnej dla wszystkich linii i kolorów. Subtelne zestawienie bieli i jasnego drewna przełamane zostało żywymi akcentami podstawowych (choć złamanych) kolorów. Kolor dopełnia całość, podkreśla smukłą linię i subtelne gięcia każdego z mebli, a całej kolekcji nadaje specyficzny charakter.

Hello Baby, W Formie

Kolekcja zaprojektowana dla firmy Pacyga Meble, zdjęcia wykonał Przemek Szuba.

W FORMIE

W Formie

Nasza grupa projektowa, założona w styczniu 2013r. to efekt kilkuletniej współpracy, którą rozpoczęłyśmy podczas studiów na Wydziale Form Przemysłowych krakowskiej ASP.
Zajmujemy się projektowaniem produktu, małej architektury oraz projektowaniem graficznym. W wolnych chwilach szyjemy, tkamy, odnawiamy. W ramach współpracy uczelni z firmami, realizowałyśmy projekty m.in dla Paged Meble, Forest czy Armatura.
Łączy nas chęć robienia rzeczy szczerych i innowacyjnych. Powtarzając za prof. Pawłowskim, wierzymy, że kryterium „dużo” należałoby zastąpić przez „dobrze”, „bogato” przez „solidnie”, a „błyszcząco” przez „prawdziwie”.

Grupa Projektowa W FORMIE to: Katarzyna Gierat, Joanna Guzik, Dominika Brzostowska-Grodny.

Strona internetowa: www.wformie.com.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni