Strategia widoczna w logo

Zadaniem agencji brandingowej BrandLabel Communication było wprowadzenie jasnej i czytelnej komunikacji głównych wartości firmy logistycznej ExpressLogic, tj.: nowoczesnej floty złożonej z 100 własnych pojazdów, sprofilowanej linii do transportu chłodniczego, własnego zaplecza serwisowego oraz terminowości i niezawodności świadczonych usług.

ExpressLogic

By uporządkować architekturę marki projektanci komunikacji: Dominik Strzałkowski i Grzegorz Młynarski dokonali wyraźnego rozróżnienia na 4 submarki usługowe: Transport, Logistics, Fresh i Service, budując czytelny system identyfikacji oparty na kodzie kolorystycznym, ikonach i deskryptorach odnoszących się do konkretnego segmentu usług.

ExpressLogic

Wykorzystany w godle znak strzałki wpisanej w okrąg podkreśla cykliczność, zegarmistrzowską precyzję, terminowość i rzetelność świadczonych przez ExpressLogic usług – mówi projektantka głównego motywu graficznego, Paulina Tyro-Niezgoda. Nowy system identyfikacji jest prosty, łatwy w aplikacji i przede wszystkim czytelny, co zdecydowanie wpływa na poprawę rozpoznawalności coraz silniejszej polskiej marki.

ExpressLogic

ExpressLogic to dynamicznie rozwijający się operator logistyczny. Głównym przedmiotem działalności spółki jest międzynarodowy transport drogowy. Spółka dostarcza zintegrowane rozwiązania logistyczne dedykowane dla sektora małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, które zdecydowały się na outsourcing usług logistycznych.
Zdaniem specjalistów giełdy Teleroute, rok 2011 był rokiem wyzwań dla branży transportowej - podlegała ona silnym wpływom związanych z wahaniami kursów walut, zmianami przepisów czy wzrostami cen paliwa. Po widocznym ożywieniu w 2010 roku, firmy wnikliwie obserwowały zmiany na rynkach unijnych i ostrożnie na nie reagowały. Rok 2012 może przynieść odwilż, co odważnie wykorzystuje ExpressLogic.
Według rankingu Rzeczpospolitej dotyczącym firm TSL, w grupie 55. największych graczy, znacząca część z nich (22) posiada kapitał w całości polski. Dzięki zmianom, które zostały przeprowadzone w ExpressLogic, firma z Siedlec ma szansę konkurować z najlepszymi światowymi firmami, dołączając do grona rozpoznawalnych na świecie polskich marek transportowych.

BrandLabel

BrandLabel Communication powstało by tworzyć rozwiązania z pogranicza brandingu sensorycznego oraz marketingu relacji. Wdrożyliśmy model współpracy i zaangażowania pozwalający na utrzymanie twórczych i silnych relacji z Klientami. Dzięki naszemu podejściu powstają mocne marki, przyciągające uwagę i budujące długotrwałą lojalność.

Strona internetowa: brandlabel.eu.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni