Sztuka cyfrowego obrazu po japońsku

Pierwsza edycja forum pod hasłem Nowe Japońskie Technologie. Sztuka Cyfrowego Obrazu odbyła się w Krakowie 26 września br. W trakcie spotkania przeprowadzono prelekcje z zakresu cyfrowej fotografii, grafiki, poligrafii i Digital Signage. Omówiono również wpływ nowoczesnych technologii na rozwój japońskiej sztuki. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi produktami światowych marek, związanych z sektorem „cyfrowego obrazu”. Organizatorem Forum była agencja Lucky Monday PR&Events. W spotkaniu wzięło udział ponad 200 osób.

Nowe Japońskie Technologie. Sztuka Cyfrowego Obrazu
fot. Lucky Monday

Forum Nowe Japońskie Technologie. Sztuka Cyfrowego Obrazu organizowane było w ramach Roku Wymiany pomiędzy Grupą Wyszehradzką a Japonią. Do udziału w nim organizator zaprosił takie marki jak m.in.: NEC, Nikon, Epson, Wacom, Corel, X-Rite. Sponsorem z sektora automotive była firma Anndora – autoryzowany diler japońskiej marki Mazda.

Nowe Japońskie Technologie. Sztuka Cyfrowego Obrazu, fot. Dominik Sasin
fot. Dominik Sasin

Pomysł na zorganizowanie Forum, łączącego wiedzę na temat nowych technologii z dziedziną sztuki i kultury zrodził się spontanicznie. Jednak realizacja tego projektu była już gruntownie przemyślana i zweryfikowana pod kątem potrzeb uczestników. Tym bardziej cieszy fakt, że spotkaliśmy się z tak dużym zainteresowaniem odbiorców i bardzo pozytywnymi reakcjami już po samym wydarzeniu. To ogromna satysfakcja i równocześnie wyraźny sygnał, że takich branżowych spotkań, związanych z szeroko pojętym „cyfrowym obrazem”  nadal brakuje na rynku – stwierdziła Anna Wrzesińska, dyrektor agencji Lucky Monday PR&Events.

Nowe Japońskie Technologie. Sztuka Cyfrowego Obrazu
fot. Lucky Monday

Nowe Japońskie Technologie. Sztuka Cyfrowego Obrazu
fot. Lucky Monday

Uroczystego otwarcia Forum dokonał Konsul Honorowy Japonii w Krakowie -  Krzysztof Ingarden. Zainteresowaniem uczestników Forum cieszyły się zarówno branżowe prelekcje, jak i stoiska wystawiennicze, gdzie prezentowano szerokie spektrum produktów najnowszej generacji. Poczynając od specjalistycznych monitorów graficznych, przez aparaty i obiektywy, tablety piórkowe, projektory i wielkoformatowe drukarki, aż po kalibratory niezbędne do profesjonalnego „zarządzania barwą”. Podczas Forum dokonano uroczystego wręczenia nagród laureatom konkursu foto-graficznego „Japońskie Kadry”. Nagrodę Główną, monitor graficzny NEC SPECTRAVIEW 232, otrzymała Anna Lewiak za pracę „Przełamać Lęk”.

Stoisko Epson
Stoisko Epson, fot. Lucky Monday

W trakcie spotkania przedstawiono także edukacyjny program ochrony praw autorskich Twoje zdjęcie. Twoje prawo, który realizuje firma Nikon Polska. Chętni mogli zapoznać się także z technologią Augmented Reality w trakcie zwiedzania wystawy Tokaido - droga wschodniego morza, autorstwa Aleksandra Janickiego. Atrakcji nie zabrakło również dla amatorów dobrej, japońskiej kuchni, jak i fanów  mocnych wrażeń. Pokaz o nazwie „Stal i Duch”, prezentujący szermierczą sztukę Polski i Japonii (szabla i katana) wykonały grupy: Silkfencing Team i Bujutsu Kan. Natomiast świetne przekąski serwowała firma Miyako Sushi.

Aleksy Pawluczuk pokazuje możliwosci tabletów Wacom
Aleksy Pawluczuk pokazuje możliwosci tabletów Wacom, fot. Lucky Monday

Strategicznymi Partnerami Forum byli: NEC Display Solutions oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ambasady Japonii w Polsce oraz Stowarzyszenia Polish Digital Signage Association.
Patronami medialnymi wydarzenia byli: magazyny Visual Communication oraz Photoshop Pro oraz portale: Marketing przy Kawie, Graffus, Japonia-Online oraz Signs.pl.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni