Tama-ra?

Tworzenie nowych obrazów jest dla mnie jednocześnie przyjemnością i cięzką pracą w poszukiwaniu zamierzonego ostatecznego efektu. Jest to ciągłe poszukiwanie: koloru, formy i nastroju połączone z trudnym momentem jakim jest decyzja, że dzieło jest już skończone.

akt9
Akt 9

Malarstwo to połączenie ciężkiej fizycznej i intelektualnej pracy z niezwykłym uniesieniem i satysfakcją w momencie zakończenia pracy. Podejmowane przeze mnie tematy maja na celu wyrażenie pewnych  emocji i klimatu. Ważny jest dla mnie przede wszystkim człowiek zarówno w swej postaci zewnętrznej ale również jego wnętrze, które staram się również uwydatnić poprzez kompozycję i kolor.

akt 6
Akt 6

Moje prace są z założenia bardzo oszczędne w ilości elementów. Oprócz wystudiowanego, a jednocześnie naturalnego układu ciała staram się uchwycić adekwatną mimikę modela.

ss
ss

Zofia Błażko

Absolwentka studiów magisterskich kierunku Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz studiów pierwszego stopnia kierunku Fotografii na tej samej uczelni. Prace dyplomowe na obu kierunkach obroniła w 2010r.
W 2010 uzyskała nagrodę czasopisma artystycznego "Format", w 2009 uzyskała nagrodę zbiorową „Pomorska Nagroda Artystyczna" za realizację grupową „Mapy Heweliusza".
Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych m.in.: Ogólnopolski przegląd malarski "Promocje" w Legnicy oraz wystaw indywidualnych m.in. wystawa malarstwa w Galerii Promocyjnej Rynku Sztuki w Łodzi.

Zofia Błażko

Zofia Błażko

Absolwentka kierunku Malarstwo gdańskiej ASP oraz fotografii na tej samej uczelni.

Twierdzi, że malarstwo to połączenie ciężkiej fizycznej i intelektualnej pracy z niezwykłym uniesieniem i satysfakcją w momencie jej zakończenia.

Prace publikuje na
www.zofiablazko.com

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni