Tutaj, i nigdzie indziej

Byle do wiosny! Bo jesień szara a zima zimna. Byle do piątku, urlopu lub emerytury. Jak skutecznie przeczekać życie? Zahibernować się i… uwierzyć w jutro.

Fotografię tego starego mostu umieściłabym na ścianie swojej sypialni. Niech otrzeźwia moje zmysły co rano jak porządna kawa i wieczorem pozwala zasnąć łagodnie, odcinając krążące po całym dniu tysiące myśli. Niech mi przypomina, że przeszłość jest już za mną, a przyszłości jeszcze nie znam, i mogę mieć na nią wpływ tylko dzięki temu, jak żyję tutaj. Teraz. Wykorzystując tylko to, co mam do dyspozycji dzisiaj, a nie to, co łudzę się spotkać w krainie zwanej Jutrem – w Którym Wszystko Jest Możliwe.

Foggy bridge, fot. Evgen Andruschenko | Anna Myszkowska na ścianie powiesiłaby...
Foggy bridge, by Evgen Andruschenko

Niech codzienne spojrzenie na tę ścianę uczy mnie ogromnej nieufności dla tego, co Kiedyś – ono dobrze wypada tylko na filmach. W prawdziwym życiu nie nadchodzi nigdy. Chyba że zaryzykuję i pobiegnę, by po nie sięgnąć, zamiast tak stać i czekać.

A tego się nie robi kilkoma małymi krokami – czasem trzeba skoczyć, raz a porządnie. Niech to szare zdjęcie pokazuje mi, że trzeba tylko zrobić rozmach i… zamknąć oczy. Przeżyć. I zobaczyć, że nic nie jest już jak dawniej, bywa nawet dużo lepiej. Najlepsze historie mojego życia zaczęły się właśnie w ten sposób.

Dlatego dzisiaj, gdziekolwiek jestem, jestem Tutaj. I nigdzie indziej.

Anna Myszkowska

Anna Myszkowska

Pilotuje wycieczki, projektuje podróże, rozkochuje w Italii, slow life i dobrej kawie.
Udowadnia, że z wyjazdu grupowego da się uczynić przygodę życia; włoskie jedzenie odchudzi nawet najbardziej opornych; najpiękniejszym kolorem świata jest siena palona i że każdego stać na to, by ruszyć z miejsca.
Z pasji do ludzi i podróży założyła bloga Primo Cappuccino, na którym opowiada o Italii, pracy pilota wycieczek i życiu, które może być dobre.

Strona internetowa: www.primocappuccino.pl.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni