Urban Forms I

ARYZ (Spain)
ARYZ (Spain)

Podstawową ideą projektu jest stworzenie stałej ekspozycji sztuki ulicznej w publicznej przestrzeni ścisłego centrum Łodzi. Ekspozycja składać się będzie głównie z wielkoformatowych obrazów malowanych na bezpośrednio elewacjach kamienic w centrum Łodzi przez wybitnych reprezentantów malarstwa wielkoformatowego z całego świata. W ciągu najbliższych lat projekt ma zostać poszerzony o inne obiekty sztuki miejskiej, takie jak rzeźba, instalacja, biżuteria uliczna etc.

SEPE/CHAZME (Poland)
SEPE/CHAZME (Poland)

Docelowo, na przestrzeni kilku lat powstanie miejska galeria licząca kilkadziesiąt eksponatów, którą będzie można zwiedzić pieszo w ciągu paru godzin. Z uwagi na fakt usytuowania galerii w przestrzeni publicznej, pragniemy zadbać o jak największą atrakcyjność projektu dla wszystkich użytkowników miasta, nie tylko tych związanych bezpośrednio ze street artem, czy ze sztuką generalnie. Chcemy w związku z tym skupić się na zaakcentowaniu aspektów plastycznych, odchodząc od projektów konceptualnych, które dla większości odbiorców mogą być nieczytelne. Chcemy też zaprezentować jak najbogatszą i zróżnicowaną paletę koncepcji artystycznych, poprzez odpowiedni dobór artystów. Nie zamierzamy ograniczać twórców jakąkolwiek narzuconą tematyką, przy zachowaniu standardowych, fundamentalnych rygorów etyczno – polityczno - moralnych, funkcjonujących w każdym społeczeństwie.

SAT ONE (Germany)/ ETAM CREW(Poland)
SAT ONE (Germany)/ ETAM CREW(Poland)

Projekt będzie realizowany etapami.
I etap to wykonanie 6 wielkoformatowych murali przez  artystów o międzynarodowej sławie, którzy wypracowali własną, charakterystyczną markę, zauważoną przez najpoważniejsze instytucje sztuki na świecie. Chcemy również stworzyć przestrzeń i szanse na prezentację najciekawszych polskich twórców, toteż kilka murali w całym projekcie stworzy elita sztuki miejskiej w naszym kraju.

KENOR (Spain)
KENOR (Spain)

Street art jest bezsprzecznie jednym z najpotężniejszych ruchów artystycznych, zarówno na płaszczyźnie współczesnej kultury, jak i historii sztuki w generalnym ujęciu. Na całym świecie organizowane są różnego rodzaju festiwale sztuki miejskiej, przeglądy najważniejszych street artystów, publikowane są specjalne wydawnictwa prezentujące przykłady prac poszczególnych twórców, a sam street art stał się tematem wielu dyskusji na gruncie społeczno-socjologicznym.

M-CITY (Poland)
M-CITY (Poland)

Należy jednak rozróżnić środowiskowe imprezy graffiti, związane z subkulturą hip hopu i poważne przedsięwzięcia artystyczne, które prezentują złożoną i wielopłaszczyznową sztukę. Wielkoformatowe murale tworzą zwarte, wielowymiarowe kompozycje malarskie, dzięki czemu ich odbiorcami nie są wyłącznie ludzie związani z kulturą hip-hopu, czy estetyką graffiti, ale znacznie szersze grono widzów, nie mających z tą kulturą bliższego związku.

REMED (France)
REMED (France)

Partnerzy

Miasto Łódź
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
Festiwal Sztuki Ulicznej TROTU ART
Hotel Savoy

Sponsor Główny

Farby Kabe Polska sp. z o.o.

Sponsorzy

Opus Film
Rabeko
Riwal

Patroni medialni

Gazeta Wyborcza
Polskie Radio Czwórka

Fundacja Urban Forms

Fundacja Urban Forms

Nasze działania ogniskujemy wokół szeroko pojętej kultury ulicy, koncentrując się na organizacji, promocji i wspieraniu niezależnych inicjatyw artystycznych, sportowych i kulturalnych. W kręgu naszych zainteresowań znajdują się: street art, sporty ekstremalne, fotografia, muzyka, alternatywne sporty uliczne oraz sztuki uliczno-cyrkowe.

Fundacja Urban Forms
95-035 Ozorków
Celestynów 8A
501 139 892
www.urbanforms.org

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni