W drodze po międzynarodowy puchar kreatywności

Konkurs Creative Business Cup to oficjalne wydarzenie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, które jest dedykowane przedsiębiorcom działającym w branży kreatywnej. Jury konkursu, w którym zasiedli: Bartłomiej Gola (SpeedUp Group), Robert Kowalczyk (AEON Form), Jacek Kłosiński (klosinski.net), Magda Kochanowska (2+3D), Jakub Pawelczak (Ivona Software) oraz Małgorzata Jasnoch i Agnieszka Meller (STARTER), oceniali prezentowane projekty pod względem stopnia kreatywności i potencjału biznesowego, który za sobą niesie.

Podczas finału, swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się Bartek Gola, który zdradził, gdzie tkwi istota przedsiębiorczości i jak z głową nawiązać współpracę z inwestorem oraz Robert Kowalczyk, który zachęcał do nieszablonowego myślenia i wykorzystania potencjału nisz rynkowych.

Finaliści Creative Business Cup 2014
Finaliści Creative Business Cup 2014

Podczas gali każdy z finalistów miał 3 minuty na zaprezentowanie swojego pomysłu. Ze względu na międzynarodowy charakter konkursu, wystąpienia odbyły się w języku angielskim.

Zwycięzcą krajowego finału Creative Business Cup został projekt CTAdventure, który podczas międzynarodowego finału w Kopenhadze zaprezentuje swoją nowoczesną grę komputerową Professor Why. Gra pomaga edukować w dziedzinie chemii i umożliwia przeprowadzanie dziesiątek eksperymentów chemicznych w bezpiecznym, wirtualnym laboratorium.

Finaliści Creative Business Cup 2014

CTAdventure
CTAdventure

Finalista otrzymał w nagrodę wsparcie przy tworzeniu biznesplanu od SpeedUp Group, pomoc ze strony STARTERA w stworzeniu filmu promocyjnego, a także darmowe roczne konto premium od Sentione. STARTER pokryje również koszt przejazdu i noclegu CTAdventure w Kopenhadze, w której odbędzie się międzynarodowy finał Creative Business Cup w listopadzie 2014 r. Serdecznie gratulujemy!

Jeśli sądziliście, że widzieliście już wszystko i nic nie jest w stanie Was zaskoczyć, przeczytajcie jakie pomysły na biznes mieli pozostali uczestnicy piątkowej gali finałowej.

Designerskie kanapy i akcesoria, legowiska oraz akcesoria kosmetyczne dla naszych pupilów to propozycja projektu Cosmo Pets, który tworzy eleganckie i nieszablonowane domowe wyposażenie dla zwierząt.

Cosmo Pets
Cosmo Pets

Futurystyczne i niepowtarzalne rowery miejskie w wersji damskiej i męskiej to propozycja od Mad Bicycles dla osób, które potrzebują kontaktu z designem, dla których rower to nie tylko środek lokomocji, ale przede wszystkim sposób na wyrażenie siebie i możliwość cieszenia się każdą przejażdżką. Projektant zapewnia, że każdy rower jest „skrojony” pod wymiar i spełni wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

MAD Bicycles
MAD Bicycles

Mając już wymarzony rower nie możemy zapomnieć o bezpieczeństwie. Joanna Bielenica, autorka projektu My Fancy Ride, zachęca nas do zakładania designerskich i oryginalnych kamizelek odblaskowych, które będą nas chronić i modnie wyróżniać na ulicach.

My Fancy Ride
My Fancy Ride

A jeśli już mowa o miejskiej przestrzeni to Pixel City przygotował dla nas w swojej ofercie trójwymiarową reklamę, która jest ciekawą alternatywą dla wszechobecnie otaczających nas bilboardów, banerów i plakatów.

Pixel City
Pixel City

Finałowe prezentacje zakończył występ VR One, który proponuje nam połączenie świata wirtualnego z rzeczywistym poprzez przygotowanie instalacji VR (nie jest jasne co to jest). Twórcy VR One zabierają na wirtualna przechadzkę po stworzonym w technologii 3D osiedlu mieszkaniowym lub biurze i dostarczają niezapomnianych doznać estetycznych.

VR One
VR One

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni