W epicentrum jest człowiek

Lubię obserwować a nawet podglądać jak ludzie reagują na różne sytuacje, jak zachwują się w różnych warunkach a potem przenoszę pojawiające się emocje na płótno. Dzięki temu spod pędzla wychodzą obrazy pełne uczuć, przemawiające do odbiorcy i pozostawiające w jego świadomości trwały ślad.

Karmelowe drzewa, Andrzej Cybura
Karmelowe drzewa

Niezwykle ważny jest dla mnie etap samego przygotowania do pracy nad nowym obrazem. Burza w mózgu, która się wtedy pojawia jest niezwykle emocjonująca. Pomysł ściga pomysł, aby ostatecznie skonkretyzować się w wybranych kolorach, czy wymyślonym układzie postaci i elementów.

Czerwone wino, Andrzej Cybura
Czerwone wino

Jesień, Andrzej Cybura
Jesień

Nie znaczy to jednak, że moje obrazy są od A do Z przemyślane. Częściej są wynikiem spontanicznego impulsu, iskierki, która pojawia się nieoczekiwanie a sam etap ich tworzenia jest zaprzeczeniem konwencjonalnego pojęcia o  malarstwie. Ten sposób uprawiania sztuki jest mi najbardziej bliski. Z pewnością jest też i nieprzewidywalny, ale pozwala poszukiwać i odkrywać. Sprawia, że wspomniana już iskierka pojawiająca się na początku twórczej drogi ma szansę rozbłysnąć prawdziwym płomieniem. Tak stało się w przypadku „Opowieści na dobranoc”. Jedna barwna plama na tle prostej formy stała się początkiem całego artystycznego cyklu. Cieszy mnie bardzo, że docenianego i dziś.

Idą ludzie, Andrzej Cybura
Idą ludzie

Andrzej Cybura

Andrzej Cybura
W trakcie pracy nad obrazem Dom bez dachu, cykl Opowieści na dobranoc

Urodził się w 1976 r w Bochni. Tu mieszka i tworzy. Jest twórcą niezależnym a jednym z głównych obiektów jego twórczych zainteresowań jest człowiek i emocje mu towarzyszące. Artysta lubi łączyć rzeczywistość z wyimaginowanym światem. Wciąż poszukuje aby odkrywać.
Pokazywał swoje prace w rodzinnym mieście i poza nim. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i plenerowych. Nabywcami jego obrazów są osoby prywatne, ale także galerie i świat biznesu. Artysta jest zapraszany do udziału w wydarzenia kulturalnych. Chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych.

Strona internetowa: artcybura76.wix.com/cyburamalarstwo.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni