W oczach tkwi siła duszy

Moja fascynacja fotografią, tą bardziej świadomą, zaczęła się prawie 7 lat temu. Wtedy to stałam się posiadaczką lustrzanki Pentax K100D Super. Początkowo skupiłam uwagę na fotografowaniu natury a głównym motywem były kwiaty, dlatego bardzo często używałam obiektywów takich jak Pentacon 50mm/1,8f, Takumar 50mm/1,4 czy Pancolar 50mm/1,8f z przejściówką na M42. Te stare obiektywy pozwalały mi uzyskać malownicze rozmycie tła, dodając przez to nieco bajkowego klimatu, do którego mam słabość.

... fot. Kalina Kocowska

Z czasem jednak apetyt wzrasta. Po dwóch latach postanowiłam rozwinąć i rozszerzyć swoje umiejętności. Zebrane dotychczas doświadczenia zdecydowałam zainwestować w fotografię portretową. Przyszedł też czas na zakup nowego sprzętu. Po wielu godzinach czytania, poszukiwania, moim kolejnym aparatem stał się Nikon D700 z obiektywami Nikon 50mm/1,4 i Nikon 85mm/1,4, z którymi nie rostaję się ani na krok.
Również w fotografii portretowej najczęściej pracuję na przysłonie 1,4, która pozwala skoncentrować uwagę na jednym ważnym punkcie, w momencie kiedy całą resztę pochłania głębia nieostrości.

portret męski, fot. Kalina Kocowska
portret męski

Motto: Bo w oczach tkwi siła duszy.

Theresa, fot. Kalina Kocowska
Theresa

W czasie sesji zdjęciowej  nie współpracuję z wizażystką ani stylistką. Sama dbam o najmniejsze drobiazgi, jestem zatem od początku do końca odpowiedzialna za efekt końcowy. Mam skłonność do kreowania nowych postaci. Lubię pracować z modelami, którzy całkowicie poddają się mojej wizji. Wtedy można spodziewać się wyjątkowych zdjęć.

Iwi, fot. Kalina Kocowska
Iwi

Wybrane tu przeze mnie zdjęcia, to te do których często powracam. Niektóre z nich zostały wyróżnione na międzynarodowych konkursach fotograficznych. Są one również zapisem mnie samej, tego jak widzę i odbieram otoczenie.

Kalina Kocowska

Kalina Kocowska

Pochodzi z Ostrowa Wlkp, obecnie mieszka w Niemczech. Mimo, iż jej wykształcenie zupełnie odbiega od pasji, to swoją przyszłość wiąże właśnie z nią, z fotografią, ponieważ jej artystyczna dusza nie pozwala wyobrazić sobie tego inaczej. W krótkiej działalności fotograficznej uzyskała wiele wyróżnień na międzynarodowych konkursach fotograficznych. Niektóre z nich, jak portret męski „Luc”, otrzymał złoty medal na Greater Lynn International Exhibition w 2012.

Strona internetowa: www.kalinichta.pl.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni