Wchodzę w To!

W 2008 roku doznała skomplikowanego urazu stawu skokowego. Droga, którą przebyła, zainspirowała ją do podjęcia działań na rzecz ruchowo niepełnosprawnych. Fundacja wspiera dorosłych i dzieci, daje szansę wszystkim, którym wydaje się, że ich życie się zatrzymało.

Renata Szot, prezes fundacji Wchodzę w To! zwróciła się do nas z prośbą o opracowanie wizerunku. Postanowiliśmy wspomóc fundację.

Bezpieczeństwo, wiarygodność, zaufanie - to idee, które chcieliśmy oddać w naszym projekcie graficznym.

Po określeniu wartości i skojarzeń, które propaguje fundacja powstało hasło wokół, którego zbudowano tożsamość marki - „Z nami staniesz na nogi”. Ma ono odzwierciedlać to, że fundacja może być miejscem pełnym życia, w których przeżywa się życie inaczej - intensywniej i radośniej.

Wchodzę w To - Brandglow

Wchodzę w To - Brandglow

Pracę rozpoczęliśmy od stworzenia koncepcji i projektu logo. Poprzez dobór odpowiednich środków graficznych, takich jak kolorystyka, krój pisma, symbol wyróżniliśmy przekaz wizualny. W logo zastosowaliśmy font o łagodnych kształtach, mający wzbudzać wśród ludzi przyjazne nastawienie do organizacji. Nieprzypadkowo wybraliśmy dwa odcienie niebieskiego - ciemnoniebieski kojarzony jest z takimi cechami jak odpowiedzialność, bezpieczeństwo, zaangażowanie, jasnoniebieski symbolizuje radość. Pochylenie całego logo nadaje mu bardziej dynamiczny charakter podkreślając specyfikę fundacji i jej wielowymiarowość.

Wchodzę w To - Brandglow

W słowie WCHODZĘ elementem kluczowym jest, przypominająca nóżki, literka „H”. Na dwustronnych wizytówkach miejsce przy literce „H” jest nacięte i można je postawić – sugeruje to „z nami staniesz na nogi!”

Wchodzę w To - Brandglow

Zaproponowaliśmy kilka przykładowych sposobów wykorzystania logo m.in. na: papierze firmowym, roll-up’ach, gadżetach promocyjnych.

Wchodzę w To - Brandglow

Wchodzę w To - Brandglow

Realizacja dla Fundacji Wchodzę w To pokazuje, że również organizacje pozarządowe mogą mieć spójny i nowoczesny wizerunek - podsumowuje Marcin Gajos, dyrektor kreatywny firmy Brandglow.

Brandglow

Brandglow

Studio kreatywne, oferujące kompleksowe usługi w zakresie brandingu i komunikacji wizualnej. Rozwiązania z zakresu projektowania graficznego, oferowane przez firmę, są połączeniem nowoczesnego dizajnu z niezbędną funkcjonalnością. Dotychczasowi klienci Brandglow: Zott Polska, Biuro Promocji Miasta Wrocławia, Samsung, Sorso, Wrocławski Park Wodny S.A., AB Finance, Uniwersytet Wrocławski, Biuro Promocji Miasta Opola, ZAK S.A.

Strona internetowa: www.brandglow.pl.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni