Wizja wypoczynku 2016 - wyniki I etapu

Podczas uroczystej inauguracji Ślaskiego Czerwca Projektowego odbyło się ogłoszenie wyników pierwszego etapu konkursu Wizja wypoczynku, odbywającego się w tym roku pod hasłem PRZESTRZEŃ KREATYWNYCH.

Ten etap polegał na zaprojektowaniu mebla i pokazaniu go w komputerowej wizualizacji wnętrza. W galerii wystaw Dobroteki można było zobaczyć wszystkie prace laureatów tego etapu, tam również odbyło się wręczenie nagród rzeczowych. Oto lista laureatów pierwszego etapu Wizji wypoczynku 2016.

Nagroda główna

ArchiCAD 2016SE oraz rower Strida otrzymała Martyna Mieszko.

Wizja wypoczynku 2016, proj. Martyna Mieszko

Wizja wypoczynku 2016, proj. Martyna Mieszko

Projekt Domowy trening jest nie tylko odpowiedzią na zadanie konkursowe, ale także świeżym spojrzeniem na problem braku przestrzeni w niewielkich mieszkaniach. Zaaranżowanie mebla jako obiektu do ćwiczeń jest niewątpliwie sprytnym rozwiązaniem, o które prosili Organizatorzy. Ponadto trzeba zaznaczyć, że sam mebel nie traci nic ze swojej podstawowej funkcji – jest to prosta, funkcjonalna propozycja mebla wypoczynkowego do mieszkań.

Druga nagroda

Oprogramowanie Artlantis Studio otrzymała Wioletta Szymczyk.

Wizja wypoczynku 2016, proj. Wioletta Szymczyk

Praca została nagrodzona z uwagi na lapidarność pomysłu i elegancką formę uzyskanego mebla. Jego pożądaną elastyczność uzyskano w sposób decydujący o jego detalach co powoduje, że koncepcja jest integralna i współczesna. Autorzy zaprezentowali mebel na tle współgrającym z charakterem sprzętu. Zasadniczy detal konstrukcyjny, choć oceniony jako bardzo pomysłowy, nie został w projekcie dostatecznie jasno zaprezentowany.

Trzecia nagroda

Oprogramowanie Artlantis Render otrzymała Małgorzata Płoskońska.

Wizja wypoczynku 2016, proj. Małgorzata Płoskońska

Projekt wzbudził nasze zainteresowanie swoją bogatą i modułową formą. Koncept uniwersalnego, wielozadaniowego systemu meblowego to duże wyzwanie, wymagające dużej świadomości konstrukcji i możliwości użytych materiałów. Podobało nam się dość szczegółowe opracowanie poszczególnych elementów oraz szeroko zaprezentowane możliwości montażu.

Wyróżnienia

Ipad NANO dla Kingi Pawlik.

Wizja wypoczynku 2016, proj. Kinga Pawlik

Prezentowany w pracy stoliczek lolo wzbudza sympatię. Jest prosty, estetyczny i funkcjonalny. Przyjęte rozwiązania nie stwarzają problemów wykonawczych. Obrotowy regulowany blat nawiązuje swą konstrukcją do tradycyjnych rzeźbiarskich kawaletów. Z pewnością możliwość obracania i pewnego dopasowania wysokości blatu to cechy przydatne nie tylko w pracowni rzeźbiarskiej. Czy jednak jest to mebel do salonu? Czy jego estetyka nie pasuje bardziej do umieszczenia w ogródku czy na tarasie?

Ipad NANO dla Martyny Wojciechowskiej.

Wizja wypoczynku 2016, proj. Martyna Wojciechowska

Estetyczny walor prezentacji projektu jak i samego zestawu mebli, utrzymany w konwencji minimal-art, jest spójny z koncepcją aranżacji mini salonu. Jury, przyznając wyróżnienie za wyżej wymienione walory, uznało jednocześnie, ze praca pozbawiona jest wyraźnych cech sprytnego mebla, tj. tych cech, których wykreowanie, stanowiło de facto, jeden z głównych celów konkursu.

Ipad NANO dla Sylwii Siekierki.

Wizja wypoczynku 2016, proj. Sylwia Siekierka

Zestaw meblowy White line jest prostym rozwiązaniem dla niewielkich mieszkań. Wydaje się że spełni oczekiwania mniej wymagających użytkowników salonu. Byłby także dobrym rozwiązaniem do poczekalni czy holów. Zastosowane rozwiązania technologiczne pozwalają sądzić że mógłby mieć bardzo ekonomiczną cenę na kieszeń młodych użytkowników jeszcze na dorobku oraz być oferowany w wersji do samodzielnego składania.

Finał

Wszyscy nagrodzeni zostali zaproszeni na warsztaty projektowo wykonawcze które odbędą się w Dobrodzieniu w dniach 1-8 września. To drugi etap konkursu, jego uczestnicy będą rywalizowali o nagrody pieniężne ufundowane przez Kler S.A. Zwycięzców poznamy 17 września podczas uroczystej Gali w Filharmonii Opolskiej.

Źródło: Wizja wypoczynku 2016.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni