Wojownik z duszą

Od kiedy pamiętam interesowała mnie sztuka. Nie tylko taka przez duże „S”. Zaczęło się od modeli samolotów, które sklejałem i malowałem jako mały chłopiec, pod czujnym okiem ojca. Starałem się być bardzo dokładny, żeby samolocik był małym dziełem sztuki. Potem  moją miłością stały się figurki kolekcjonerskie. Ich „przerabianie” i malowanie do dziś jest moim hobby.

Secesyjne winogrona
Secesyjne winogrona

Było dla mnie oczywistym ukończenie Szkoły Rzemiosła Artystycznego - XXVI Liceum Profilowanego im. Jana Kilińskiego w Warszawie. Tam właśnie powstały moje pierwsze jubilerskie prace. W tamtym czasie miałem dwie pasje – sztukę i historię.

Mosiądz i srebro. Runy
Koła

Zafascynowali mnie wikingowie, ich życie, kultura i oczywiście walka. Trafiłem do drużyny Jomsborg Vikings Hird, gdzie spokojnie mogłem bawić się w wojownika.

Kruki Odyna, Hugin i Munin
Kruki Odyna, Hugin i Munin

Właśnie to spowodowało, że zacząłem tworzyć biżuterię niecodzienną, historyczną, niekoniecznie wzorowaną na autentycznych egzemplarzach. Czasami jest prostsza, czasem bardziej zdobiona, na pewno jest precyzyjnie wykonana i ma w sobie duszę.

Koła
Mosiądz, srebro, turkusy i korale. Kamyk z runami

Maciej 'Vandil' Kistiniow

Absolwent Szkoły Rzemiosła Artystycznego - XXVI Liceum Profilowanego im. Jana Kilińskiego w Warszawie. Tworzy biżuterię historyczną, nie zawsze wzorowaną na autentycznych egzemplarzach.

Maciej 'Vandil' Kistiniow

Maciej 'Vandil' Kistiniow

Zaczął od modeli samolotów
i figurek kolekcjonerskich. Obecnie tworzy biżuterię niecodzienną, historyczną, niekoniecznie wzorowaną na autentycznych egzemplarzach.

E-mail: jomsvnv@gmail.com

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni