Wsi spokojna, nowoczesna

Agro As to firma z dużym doświadczeniem w branży rolniczej, która pomimo wieloletniego funkcjonowania na rynku, do tej pory nie posiadała zintegrowanego wizerunku oraz księgi identyfikacji wizualnej. Zostaliśmy poproszeni o zmianę tego stanu rzeczy.

Agro As 001

Nowy  wizerunek miał być zbudowany wokół takich wartości jak racjonalność, natura, ekologia, świadomość wyboru. Pracę, bazując na istniejącym logotypie, rozpoczęliśmy od poszukiwania charakterystycznego elementu graficznego. Firma jest znana i szanowana za jakość oraz niezawodność sprzedawanych produktów i to na pewno chcieliśmy podkreślić. Potencjalnymi klientami firmy są podążający z duchem czasu przedsiębiorcy i rolnicy. Szukaliśmy więc prostej, solidnej, przejrzystej koncepcji, która będzie wzbudzać zaufanie. Chcieliśmy również pokazać, że firma z branży rolniczej może posiadać wyróżniającą się i nowatorską tożsamość wizerunkową.

Agro As 002

Chcąc poczuć klimat i charakter Agro As rozłożyliśmy w pracowni wszystkie materiały i zdjęcia dostarczone przez Klienta. Ziemia, łąka, wieś, las, zboże, pole, maszyny, żniwa – w biurze „zapachniało” naturą i ekologią. Klimat widoków na zdjęciach stał się inspiracją do stworzenia piktogramów identyfikujących określone kategorie produktów oraz usług Agro As. Bazując na istniejącym logo i rozszerzając kolorystykę firmową o dodatkowe odcienie zieleni stworzyliśmy element graficzny, który nawiązuje do charakterystycznej litery „A” i jej krzywizn. Powstały motyw stał się kształtem pod piktogramy oraz został wykorzystany we wszystkich materiałach marketingowych.

Agro As 003

Piękne zdjęcia krajobrazów wiejskich, łanów zbóż, łąk i lasów zawsze przemawiają do konsumentów. Zastosowane w folderach stworzonych na potrzeby marketingowe  wzbudzą na pewno zainteresowanie a przy tym będą charakterystyczne i łatwo kojarzone z marką.

Zależało nam, żeby foldery zachęcały do przeczytania, oglądania – stały się atrakcyjne i intrygujące dla odbiorców. Chcieliśmy, aby klient czytając miał wrażenie obcowania z naturą.

Agro As 004

Kontynuując pracę nad wizerunkiem opracowaliśmy szatę graficzną strony internetowej, która obecnie jest spójna ze stylistyką materiałów promocyjnych. Kolejny raz zapanował sielski klimat w naszym biurze oraz oczywiście na stronie internetowej Agro As.
Wieś spokojna, wieś nowoczesna - to wrażenie jakie studio Brandglow chciało pozostawić w pamięci odbiorcy.

Brandglow

Brandglow

Studio kreatywne, oferujące kompleksowe usługi w zakresie brandingu i komunikacji wizualnej. Rozwiązania z zakresu projektowania graficznego, oferowane przez firmę, są połączeniem nowoczesnego dizajnu z niezbędną funkcjonalnością. Dotychczasowi klienci Brandglow: Zott Polska, Biuro Promocji Miasta Wrocławia, Samsung, Sorso, Wrocławski Park Wodny S.A., AB Finance, Uniwersytet Wrocławski, Biuro Promocji Miasta Opola, ZAK S.A.

Strona internetowa: www.brandglow.pl.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni