Zespół pasjonatów kawy

Studio Brantt - mobiCafe 001

mobiCafé coffe is coming

mobiCafé to przede wszystkim ludzie, pragnący serwować standard dotąd rzadko spotykany. Gdy ludzie Ci zwrócili się do nas o pomoc w stworzeniu atrakcyjnego opakowania swojej idei, wiedzieliśmy, że czeka nas zadanie wykreowania marki wyjątkowej, z wyrazistą komunikacją i designem, który nie pozostaje niezauważony.

Studio Brantt - mobiCafe 002

background - parę słów o koncepcji mobiCafe

mobiCafé to zespół energicznych i towarzyskich pasjonatów kawy. mobiCafé jest także innowacyjnym przedsięwzięciem na polskim rynku, oferującym mobilną dystrybucję kawy. Chcąc dawać możliwość czerpania przyjemności ze wspólnego delektowania się aromatycznym napojem niezależnie od sytuacji, ekipa mobiCafé wyposażyła stylowe, włoskie trójkołowce Piaggio oraz większe pojazdy w najwyższej jakości sprzęt baristyczny i niezbędne instalacje, tworząc profesjonalne, mobilne kawiarenki. Imprezy masowe, eventy mobilne, akcje promocyjne czy wydarzenia branżowe, to tylko wybrane przedsięwzięcia, w których uczestniczyć może mobilny espresso bar. W rzeczywistości istnieje niezliczona ilość wyjątkowych miejsc, sytuacji oraz biorących w nich udział ludzi, z którymi mobiCafé chce wspólnie przeżywać pozytywne emocje.

Studio Brantt - mobiCafe 003

wyzwanie

mobiCafé jako towarzysz imprez i spotkań, z jednej strony, pragnie zaistnieć w ogólnej świadomości szerokiej grupy docelowej jako przyjazna i otwarta marka, proponująca chwilę wytchnienia, zastrzyk energii lub po prostu wyśmienity smak gorącej kawy. Z drugiej strony, swoją komunikację kieruje w stronę przedsiębiorstw, firm i organizatorów eventów, pragnąc stać się wiarygodnym partnerem biznesowym, którego oferta pozwala na podniesienie jakości planowanego wydarzenia.

Pytanie - jak połączyć obietnicę zadowolenia i czerpania radości z chwili z zawodowym profesjonalizmem oraz z językiem biznesowych korzyści? Wyzwaniem postawionym przed studiem Brantt było stworzenie wizerunku, który scali powyższe wartości w jedną, spójną całość.

Studio Brantt - mobiCafe 004

rozwiązanie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właścicieli mobiCafé, aby stworzyć wyróżniającą się kreację i silną markę, musieliśmy dogłębnie zrozumieć jej problemy oraz złożoną sytuację rynkową. Przeprowadzona przez nas analiza oraz szereg konsultacji z decydentami firmy, doprowadziły nas do insightu konsumenckiego, od którego wyszliśmy w dalszych działaniach.

W ramach projektu dla marki mobiCafé stworzony został całościowy system identyfikacji wizualnej, oparty o rozbudowane założenia strategiczne firmy. Proces brandingowy rozpoczął się od projektu logo. Abstrakcyjny, dynamiczny symbol, odwołujący się do obracającego się koła, nawiązywać ma do głównego wyróżnika marki, jakim jest mobilność. Kolorystyka zawarta w logo, oparta na żywych, energetyzujących barwach (brąz, beż, czerwień, pomarańcz, fiolet), podkreślać ma otwarty i dynamiczny charakter marki oraz nawiązywać do barw ziemi, zwracając w ten sposób uwagę na doskonałą kawę, pochodzącą z najdalszych zakątków świata. Uzupełnieniem spójnego systemu identyfikacji wizualnej jest starannie dobrana typografia. Wykorzystany w projekcie font, odwołujący się do pisma ręcznego, oddawać ma radość i pewnego rodzaju frywolność oraz odnosić się do charakterystycznych, tworzonych ludzką ręką napisów na szybach kawiarni.

Istotnym zadaniem była również odpowiednia implementacja stworzonej identyfikacji na pojazdy mobiCafé, które stanowią żywe nośniki brandu oraz są głównym punktem styku z kosumentami. Zaprojektowane przez ekipę mobiCafé oryginalne pojazdy otrzymały czytelne i wyraziste oznakowanie, pozostające w zgodzie z pozostałymi elementami identyfikacji wizualnej.

Całość składa się na wizerunek o spójnym i nowoczesnym charakterze, w pełni oddającym wartości takie jak: profesjonalizm, jakość oraz czerpanie radości z chwili, które stanowią esencję marki mobiCafé.

Studio Brantt - mobiCafe 005

rezultaty

Od dnia wejścia na rynek mobiCafé nieustannie otrzymuje entuzjastyczne recenzje oraz konsekwentnie wypracowuje długoterminowe relacje z firmami z branży eventowej. Mobilny espresso bar stale zapraszany jest w najróżniejsze zakątki Polski, w których organizatorzy pragną, aby wysokiej jakości kawa oraz profesjonalna obsługa stanowiły wyjątkową oprawę ich wydarzenia. Niepowtarzalny smak kawy stanowi dla mobiCafé reklamę na tyle silną i skuteczną, że do tej pory właściciele firmy nie potrzebowali korzystać z jakicholwiek standardowych nośników reklamowych i promocyjnych, mimo to produkt cieszy się coraz większą popularnością. Zainteresowanie to właściciele przekuwają w rozwój marki - stale powiększana jest flota pojazdów oraz planowane jest rozszerzenie konceptu mobiCafé na system franczyzowy.

Warto również wspomnieć, iż oryginalny pojazd mobiCafé oraz niebanalny design marki były niejednokrotnie docenione przez instytucje z branży projektowej, m.in. wrocławską ASP oraz Instytut Wzornictwa Przemysłowego, który zarekomendował zaprojektowaną przez studio Brantt identyfikację wizualną do prestiżowej nagrody “Dobry Wzór 2013”.

Studio Brantt - mobiCafe 006

Studio Brantt

Studio Brantt

Dostarczamy kompleksowe rozwiązania z zakresu kreowania tożsamości marki, które budują świadomość i lojalność jej klientów. Nasza oferta powstała na bazie doświadczeń i wiedzy wynikającej z obserwacji sposobu funkcjonowania przedsiębiorstw.
Przygotowaliśmy odpowiednio dopasowane działania, które są naszymi narzędziami w procesie budowania autentycznych i wartościowych marek. Pomagamy naszym klientom w tworzeniu silnych więzi ich marek z odbiorcami. Szukamy możliwości uruchomienia wyobraźni osób, do których wspólnie chcielibyśmy dotrzeć.

Strona internetowa: www.brantt.pl.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni