Żywa prezentacja

Budma 2012 to pierwszy "występ" firmy Satel na dużych targach kierowanych bezpośrednio do konsumenta. Bowiem do tej pory firma koncentrowała się na imprezach branżowych. Dla instalatora montującego systemy alarmowe najważniejsze są parametry techniczne urządzeń. W prezentacji doskonale się sprawdzały tablice najeżone płytkami elektroniki ze specjalistycznymi opisami.

Jak jednak przybliżyć tematykę zwykłemu użytkownikowi? 

Satel - Budma 2012
Wizualizacja stoiska firmy Satel

Po burzliwej dyskusji zdecydowaliśmy się pójść w stronę realistycznej prezentacji. Ekspozycję produktową podzieliłem na cztery strefy: kuchnia, łazienka, salon, ogród. Imitacje mebli i ścian przenoszą zwiedzającego w świat "inteligentnego domu".

Satel - Budma 2012

Goście targów mogli osobiście przetestować działanie czujników gazu, pożaru, zalania. Z kuchennego garnka wydobywała się para, ze zlewu lała się woda, a w salonie nie zabrakło kominka. Prezentacja obejmowała także automatykę domową.

Satel - Budma 2012

Zwiedzający testowali zdalne sterowanie zraszaczem ogrodowym, roletą okienną, czy też oświetleniem. Krótkie opisy działania produktów zaprojektowałem w formie dymków komiksowych.

Satel - Budma 2012

Sama forma zabudowy stoiska była bardzo prosta. Nie chciałem, by epatowała wybujałą formą. To „żywa” prezentacja miała przyciągnąć widza i tak się stało.

Stoisko Satel otrzymało nagrodę „Acanthus Aureus” targów Budma 2012.

Koncepcja i projekt: Szymon Wanatowicz.
Wykonawca: Meliński Minuth Sp. z o.o.

Szymon Wanatowicz

Projektant specjalizujący się we wzornictwie przemysłowym i komunikacji wizualnej. Na autorskim blogu publikuje teksty o szeroko pojętym designie

Strona internetowa: www.wanatowicz.com.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni