Design Udomowiony 2014

  • Wzornictwo
  • Wrocław

Design udomowiony to impreza organizowana od 6 lat przez Galerię Wnętrz Domar. Tradycyjnie związany z wyposażeniem wnętrz, w tym roku poszerza swoją formułę o inne dobrze zaprojektowane i dobre jakościowo produkty, które są powszechnie dostępne w polskich sklepach.

Po raz kolejny zapraszamy mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska na spotkanie z dobrym polskim designem – tym który możemy mieć w swoich domach, bo jest w polskich sklepach. Żeby go „udomowić” wystarczy wyprawa na zakupy i przekonanie, że nie jest nam wszystko jedno jakimi przedmiotami się otaczamy.

Design Udomowiony 2014

Dobre wzornictwo i ciekawe produkty możemy spotkać nie tylko w salonach meblowych, ale także w sklepach AGD, drogeriach, a nawet w osiedlowym spożywczaku. Oryginalne, wysokiej jakości, estetycznie i funkcjonalnie zapakowane, dobrze zaprojektowane, znane i cenione przez konsumentów (często już nie tylko polskich), zwracające uwagę starannie opracowanym brandingiem nie są już czymś wyjątkowym, choć zdecydowanie warto rozwijać naszą konsumencką świadomość, aby umieć je wyłuskać wśród setek innych dostępnych na rynku.

To nasze zakupowe decyzje sprawią, że będziemy mieć do czynienia właśnie z takimi dobrymi produktami – i wcale nie oznacza to, że musimy za nie więcej zapłacić. Nie bez znaczenia jest tu też aspekt konsumenckiego patriotyzmu – kupując polskie produkty wspieramy rozwój polskiej gospodarki, lokalnie działających przedsiębiorców, dajemy impuls do tworzenia nowych miejsc pracy. Sprawiamy też, że z rynkową konkurencją wygrywają te firmy, które świadomie tworzą swoją dobrą markę i swoje produkty, firmy, które przedkładają nasze zaufanie i przywiązanie do ich oferty ponad chęć szybkiego zysku.

Już 12 czerwca podczas inaugurującej tegoroczna edycję Nocy z designem będzie można zobaczyć nastepujące wystawy:

Dobry Design
Najciekawsze nowe produkty ze sfery wyposażenia wnętrz wytypowane przez eksperckie jury spośród rynkowych nowości.

Design półkowy
Celem wystawy jest pokazanie grupy polskich produktów z różnych branż, które zasługują na miano dobrze zaprojektowanego przedmiotu, a przy tym są rozpoznawalne i łatwo dostępne.

Przestrzeń łazienki
Czy dzisiejsze życie na coraz bardziej ograniczonej przestrzeni, nie wymaga dbałości o każdy najmniejszy szczegół? Jak sprawić, by mała łazienka stała się miejscem relaksującym i przyjaznym?

Skrawki skórki oraz „3xS”
Materiały przeznaczone do utylizacji uzyskały nowe życie. Powstały koncepcje wykorzystania ich w wyrobie akcesoriów.

Ton – kultura siedzenia
Projektanci czeskiej fabryki mebli giętych TON  z banalnego mebla potrafią stworzyć dzieło sztuki użytkowej, które codzienną czynność siedzenia przekształca w doznanie estetyczne.

easyNoti
To kolekcja mebli modułowych łącząca elementy tapicerowane i skrzyniowe dająca możliwości aranżacji bardzo funkcjonalnych wnętrz o niewielkiej powierzchni.

Przepis na mały dizajn
Do współpracy zaprosiliśmy projektantów i grupy projektowe, którzy przygotowali tytułowe przepisy z myślą o odbiorcach w różnym wieku. Kto powiedział, że dizajn trzeba kupić w sklepie i nie możemy zrobić go samodzielnie?

Dobry Tydzień Projektanta
Młodzi projektanci współpracujący z doświadczonymi producentami mebli – taka jest idea warsztatów. Pokazujemy efekty tej kooperacji na wystawie.

Mebel marzeń
Efekt współpracy dzieci i młodych projektantów. Dzieci skorzystały ze swojej nieskrępowanej wyobraźni, by narysować idealny mebel. Zadaniem młodych projektantów była realizacja tych marzeń.

Jak co roku planowane są też warsztaty rodzinne: D jak dywan, mieszkaMY oraz wykład Domy własne architektów.

Ponadto tradycyjnie już obecne na terenie galerii marki zaprezentują swoje najciekawsze, nowe propozycje.

Kiedy i gdzie?

12.06 - 30.06.2014

GALERIA WNĘTRZ DOMAR
ul. Braniborska 14, Wrocław

Organizator

GALERIA WNĘTRZ DOMAR
design-udomowiony.pl

Patronat

Design Alive, Palapa, Gazeta.pl, Dobre Wnętrze, foorni.pl, PIK, Kultura Natychmiastowa.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni