Exodus

  • Sztuki wizualne
  • Warszawa

Świat w swojej doskonałości jest niedopowiedziany. Mimo, iż widzimy krawędzie przedmiotów, mimo iż znamy nasze kresy i przepaście je oddzielające, nie możemy jednoznacznie stwierdzić, że są tym czym są.

Bo to spojrzenie bywa bardzo subiektywne. To samo niebo nad nami, dla nas niebieskie, dla zwierząt może mieć kolor purpury. A przecież patrzymy na to samo, choć nie tymi samymi oczami, lub nie przez to samo narzędzie. Czy możemy zobaczyć więcej? Czy możemy zobaczyć inaczej? Jednocześnie nie zakrywając, nie przesłaniając, ujrzeć cos jeszcze?

Exodus, Anna Chudzik-Pawlik

Exodus to cykl ilustracji opartych na fotografiach mody gdzie w geście ciała, w kolorze, w fakturze materiału albo we wszystkim naraz artystka dostrzegła postacie ze świata zwierząt. Posługując się tradycyjną techniką hafciarską, wydobyła je na powierzchnię jednocześnie nie zakrywając zdjęć do końca. Przez ten zabieg możemy obserwować zarówno tło, które stało się inspiracją jak i efekt końcowy - zwierzę, które odzwierciedla.
Jest to szczególny exodus ponieważ jest wyjściem nie „z” ale „do” siebie, w głąb siebie, w poszukiwaniu bądź swojego totemicznego zwierzęcia, bądź wcześniejszego wcielenia z procesu reinkarnacji. Każdy może zobaczyć ten cykl jak zechce, poprzez narzędzia jakie posiada lub jakich używa do patrzenia…

Kiedy i gdzie?

03.12.2015 – 06.01.2016

Żywa Galeria
przy Artbistro Stalowa 52, Warszawa

Wernisaż wystawy: 03 grudnia 2015, godz. 20.00, wstęp wolny.
Kurator wystawy: Anna Schwenk

Organizatorzy

Żywa Galeria
www.stalowa52.pl/wernisaze

Kultura Za Free
kulturazafree.pl

Anna Chudzik-Pawlik

Anna Chudzik-Pawlik

Jej domeną jest technika kolażu tradycyjnego. Wyszukuje i wycina fragmenty fotografii, słów by za pomocą kleju i wyobraźni łączyć je na nowo. Jej prace wyróżnia ascetyczna forma oraz minimalizm zastosowanych środków. Często wykorzystuje fotografię własnej twarzy, dodaje mocną plamę koloru, dziurawi papier i wyszywa na nim wzory.
Poza kolażem zajmuje się ilustracją i art-recyclingiem. Upcyclinguje słowa w powiązane ciągi tworząc kolażowe wiersze – projekt: Upcycling słów. Od kilku lat mieszka i pracuje w Warszawie.

Wybrane wystawy:
2015 - VI Art. Fresh Festival, Hotel Sheraton, Warszawa
2014 - Przestrzeń Sztuk, Siedlce
2013 - Komunikacja miejska, 05-06. 2013, Galeria 81 Stopni, Warszawa/Noc Muzeów
2012 - Kolaże, Mediateka, Warszawa
2011 - Kolaże, Plac Zabaw, Warszawa
2011 - Noc Muzeów, Sztukarnia, Warszawa
2010 - Energia Obrazu, Klub Młyn, Warka
2010 - Kolaże, 09-11. 2010, Provos Gallery, Warszawa

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni