Każda imitacja zawodzi

  • Fotografia
  • Warszawa

Bownik przygląda się „sztuczności” w fotografii – w sposób intencjonalny przywołuje i korzysta ze środków wypracowanych przez fotografię studyjną i amerykańskie kino lat 40. Budując inscenizacje filmowe, konstruując plany, odtwarza warsztat i umowność filmowego świata. Inspiracje czerpie zarówno z klasycznej malarskiej ikonografii – martwej natury, martwej natury myśliwskiej, portretu, jak i z fotografii archiwalnej, poszukując w obrazie cech wspólnych reprezentacji charakterystycznych dla danego czasu i właściwego im kontekstu historycznego.

Bownik Każda imitacja zawodzi

Bohaterami fotografii Bownika często są nastolatki, a ich tematem jest młodość, osadzona jednak w minionej czasoprzestrzeni.
Każda imitacja zawodzi prezentuje premierowe fotografie Bownika, przygotowane specjalnie z myślą o wystawie, oraz fotografie z cyklu Disassembly (Demontaż).

Wystawa składa się z dwóch części i odbędzie się jednocześnie w Galerii Starter i w Pałacu Branickich (ul. Miodowa 6, Podwale 3). Szczególne podziękowania dla firmy Budizol.

Kiedy i gdzie?

27.09 – 31.10.2013

Galeria Starter
ul. Andersa 13, Warszawa

Organizator

Galeria Starter
starter.org.pl

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni