Między Niebem a Ziemią

  • Grafika
  • Bydgoszcz

Prace Bogdana Szota – grafika amatora – można podziwiać na nowej wystawie w DM Drukarnia. Tytuł wystawy „Między niebem o ziemią” odwołuje się do ludzkich emocji, które drzemią w każdym człowieku.

Między Niebem a Ziemią - Bogdan Szot w DM Drukarnia

Głównym tematem prac pana Bogdana jest człowiek, jego rozterki, frustracje i emocje. Interesuje go zarówno ta pozytywna, jak i mroczna część ludzkiej duszy. Na pytanie o ulubionych artystów odpowiada: Chyba nie ma konkretnych przykładów, są poszczególne prace, które w jakiś sposób do mnie przemawiają. Dali, Siudmak, Bąk, Starowieyski, Witkacy. Pan Bogdan jak sam mówi: wciąż poszukuję możliwości jeszcze głębszego przedstawienia uczuć i emocji w formie graficzne, to samonapędzająca się chęć parcia do przodu, coraz głębiej. Pytany o swoje marzenia odpowiada: Marzenia? Chyba bardzo przyziemne, aby to co robię zapewniało też byt codzienny, póki co to tylko lub aż pasja i hobby, wewnętrzna potrzeba!

Prace pana Bogdana były już prezentowane szerszej publiczności. Dwukrotnie ( w 2012 i 2013 roku ) jego grafiki były prezentowany w trakcie Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Współczesnej FORMA w Rawiczu. Twórczość artysty znalazła także uznanie na wystawie grupowej SOHO Digital Art Gallery w Nowym Jorku.

W trakcie wystawy w DM Drukarnia można oglądać 14 prac artysty. Wystawa została udostępniona publiczności w dniu 12.08. Prace można podziwiać przez najbliższy miesiąc.

Kiedy i gdzie?

12.08 - 12.09.2013

Dom Mody DRUKARNIA (sala wystawowa - poziom -1)
ul. Jagiellońska 1
Bydgoszcz

Organizator

Dom Mody Drukarnia
www.drukarniadommody.pl

Bogdan Szot

Grafik - amator… hobby, pasja, miłość, wewnętrzna potrzeba... Maluje od czasów szkolnych, grafika, pastele, farby…jednak największą pasją była zawsze  muzyka. To poprzez muzykę wyrażał to wszystko, co miało wpływ na rodzące się w nim emocje… do dziś obecna, często jako inspiracja do powstających obrazów.
Zdarza mu się też popełnić fotografię i poezję…

Wystawy
2013 - Wystawa indywidualna CWRDW Fabryka Sztuk, Tczew
2011 - Wystawa indywidualna CWRDW Fabryka Sztuk, Tczew
2010 - Galeria Debiuty, Centrum Promocji Zdrowia, Bydgoszcz

Strona internetowa: www.bono35.iportfolio.pl

O twórczości Bogdana Szota w Graffusie: Między jawą a snem.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni