(OD)TWORZONE

  • Malarstwo
  • Warszawa

Interesuje mnie kontrast pomiędzy stosunkiem człowieka współczesnego do rzeczywistości a samą rzeczywistością, która niemal zawsze wymyka się nam spod kontroli. Dotyczy to zarówno stosunku do własnej biografii, wizerunku, jak i stosunku do natury. Bezpośrednim nawiązaniem jest animacja „Linia podziału”. Instalacja malarska, która jest zbiorem śladów rzeczywistości nawiązuje do tego kontrastu w sposób metaforyczny.

(OD)tworzone

Często, gdy myślę o ważnym dla mnie zdarzeniu, na mapie pamięci pojawiają się luki. Oczywiście mogę z dużym prawdopodobieństwem określić, co powinno się w danym miejscu znajdować, jednak zapomnienie otwiera możliwość swobodnych dywagacji. Mapa śladów pamięci nie jest nigdy czymś trwałym i zamkniętym. Zmieniają się też relacje pomiędzy elementami. Zapis tych zmian jest ciągłym procesem.

Kiedy i gdzie?

22.08 – 11.09.2015

Galeria 81º
ul.Kłopotowskiego 38/5, Warszawa

Wernisaż wystawy: 22 VIII 2015, godz. 19.00. Wstęp wolny.

Organizator

Galeria 81º
Warszawa
www.81stopni.pl

Wystawa odbywa się w ramach festiwalu ART INN / OTWARTA ZĄBKOWSKA, została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy

Graffus jest patronem medialnym wydarzenia.

Marta Kawecka

Marta Kawecka

W 2014 roku obroniła dyplom z malarstwa na warszawskiej ASP, pod kierunkiem prof. Jerzego Bonińskiego i prof. Stanisława Baja. Aneks ze sztuki dźwięku zrealizowała na Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej, pod kierunkiem dr hab. Barbary Okoń-Makowskiej. Ukończyła też kulturoznawstwo na UW. Pracuje na warszawskiej Pradze.

Strona internetowa: www.martakawecka.pl.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni