Przestrzenie ujawnione

  • Malarstwo
  • Warszawa

Galeria Kuratorium zaprasza na wernisaż wystawy Pawła Słoty

PRZESTRZENIE UJAWNIONE

Pejzaż Miejski, Paweł Słota
Pejzaż miejski, Paweł Słota

Paweł Słota z każdym kolejnym pokazem prac potwierdza swoją klasę malarską. Jego obrazy zostały zauważone i docenione na ogólnopolskich konkursach malarskich, w ostatnich 3 latach otrzymał kilka znaczących nagród i wyróżnień, stypendiów twórczych.

Od strony formalnej prace artysty utrzymane są w podobnej tonacji barwnej, związanej ściśle z emocjami malarza. Wspólny tytuł prac: "Przestrzenie ujawnione" to potwierdza. W całym cyklu są takie obrazy w których pojawia się postać autora uwikłana w świetlistą przestrzeń miasta. Inne zarysy postaci zdradzają jakąś niepewność, poprzez niedookreślenie formy, rozmycie. Należą do wnętrza przestrzeni, są bez twarzy, indywidualizującego elementu, przemykają w cieniu , a swoją niejasnością przedstawienia wyrażają podległość determinantom kulturowym, dzielą ten sam los, co powołany na obrazie kontekst poruszonego sztucznego światła.

Obrazy Pawła Słoty cechuje pewna wycinkowość kadru, są jak próbki światła i przestrzeni pobrane do badania, albo jak części wielkiej ruchliwej panoramy miasta. Z jednej strony widzimy porządek geometryczny powierzchni przedstawionych głębokim ciemnym błękitem, czernią cieni, z drugiej jasnych pasów ugrów, oranżów, czerwieni, żółci i fioletów. Mimo, iż formy wydają się abstrakcyjne to wypełniające je światło i gra kontrastów barwnych wywołuje złudzenie przestrzeni.
Prof. AJD Włodzimierz Kulej

Kiedy i gdzie?

11.04 - 24.04.2014

Galeria Kuratorium
ul. Sienna 43A, Warszawa

Wernisaż wystawy: 10 kwietnia 2014, godz. 18.00.

Organizator

Kuratorium -  galeria i przestrzeń kreatywna
ul. Sienna 43A, Warszawa
GaleriaKuratorium

Paweł Słota

Paweł Słota

absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom w pracowni prof. Leszka Misiaka, aneks z rysunku w pracowni prof. Teresy Kotkowskiej - Rzepeckiej. Zdobył m.in. stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2012 i Stypendium twórcze Fundacji Grazella im. Anny Marii Siemieńskiej dla wybitnych młodych twórców. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni