Stories

  • Malarstwo
  • Warszawa

Na wystawie w Galerii Kuratorium Marek Sułek zaprezentuje malarstwo, z rozpoczętego w 2011 roku, cyklu „The End”. Ekspresyjna, organiczna faktura farby łączona jest tu z delikatnymi kolorami teł oraz porządkującymi przestrzeń delikatnymi liniami. Mimo, że obrazy są abstrakcyjne, przypominają dziwne pejzaże lub widoki z morskich głębin.

Stories - Marek Sułek

Serii będą towarzyszyły też prace z poprzedniego cyklu „Stories”, w którym artysta łączy abstrakcyjną kompozycję z elementem realistycznym – fotografiami wizualnie przetworzonych osób. Głównym motywem każdego obrazu jest postać kobiety. Jej zdjęcie, wykonane zostaje specjalnie na potrzeby konkretnego obrazu, a następnie wycięte z fotograficznego tła i naklejone na przygotowane płótno. Pomalowane białą farbą ciało zyskuje neutralny, czasem kontemplacyjny charakter. Postać  skupiona jest na emocjach wewnętrznych, jak samotność, spokój, a czasem nawet zagubienie. Będąc częścią obrazu, kobieta zamknięta jest w formie i strukturze malarskiej. Jest więc wewnętrznym odbiorcą swojego otoczenia, oglądającym obraz od środka. Prace z serii „Stories”, tworzone są unikalną  techniką, łączącą farby akrylowe, olejne, elementy fotografii oraz warstwy z żywic syntetycznych. Dopełnieniem wystawy będą przykłady prac przestrzennych – małych rzeźb towarzyszących prezentacji.

Kiedy i gdzie?

6-13.02.2014

Galeria Kuratorium
ul. Sienna 43A, Warszawa

Wernisaż wystawy: 6 lutego 2014, godz. 18.00.

Organizator

Galeria Kuratorium
ul. Sienna 43A, Warszawa

Marek Sułek

Marek Sułek

Zajmuje się działaniami w przestrzeni miejskiej, malarstwem, rzeźbą i fotografią. Jest autorem m.in. Stref Odrealnionej Rzeczywistości, Rzeźb Jednorazowego Użytku, techno-biologicznych instalacji. W swoich działaniach łączy aspekty natury z elementami techniki, np. materiał biologiczny z plastikiem. W ten sposób powstają nieistniejące w naturze mutacje, instalacje, efemeryczne rzeźby.
Od dwudziestu lat realizuje projekty dotyczące przestrzeni miejskiej (realizacje m.in. w Amsterdamie, Nowym Jorku, Berlinie, Antwerpii, Sarajewie, Hadze oraz w miastach polskich). 
W latach 1997- 2000 Sułek prowadził autorską akcję pt. Warszawa Niezwykła. Polegała ona na cyklicznym ingerowaniu w przestrzeń miasta. W jej ramach powstało m.in. Różowe Drzewo, Galeria Kawałka Nieba, Rzeźba Uliczna XL, Akcja Millenium czy prezentowana później na Expo w Hanowerze ruchoma instalacja złożona z kilku tysięcy portretów Warszawiaków - Ludzie 2000. 
W latach 2001-2004 artysta zrealizował serię projektów w Nowym Jorku. Najważniejszą pracą była akcja Skrawek Nieba znad Manhattanu w rocznicę ataków na WTC. Ostatnie lata, to realizacje projektów miejskich z serii Destrukcja = Kreacja (Gdańsk, Łódź, Mielec, Warszawa), oraz akcja rzeźbiarską Miasto Aniołów na warszawskiej Pradze.

Strona internetowa: www.mareksulek.pl.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni