Twarze

  • Grafika
  • Warszawa

Twarze - Paweł Kwiatkowski

Paweł jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. W 2009 r., będąc jeszcze studentem zdobył 4 nagrody w XVI konkursie im. Władysława Strzemińskiego „Sztuki Piękne”: nagroda Giuliano Santiniego - dyrektora Międzynarodowego Centrum Grafiki Warsztatowej w Urbino KAUS, nagroda Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi, nagroda Galerii Promocji Młodych Bałuckiego Ośrodka Kultury „Rondo” i nagroda Galerii „Pod Napięciem” Politechniki Łódzkiej. W 2010 r. zdobył Grand Prix - nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2011 r. został wyróżniony w konkursie na najlepszą pracę dyplomową na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W 2012 r. otrzymał statuetkę artNoble za najlepszą pracę dyplomową publicznych uczelni artystycznych w kraju, w kategorii sztuki wizualne. W 2013 r. został uhonorowany nagrodą Rektora I stopnia za osiągnięcia artystyczne i dydaktyczne.

Zręby swojej sztuki buduje na mocnych fundamentach i jak na razie nie brak mu odwagi, by opierać się łatwym rozwiązaniom - Między malowaniem a...

Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Indywidualne wystawy miały miejsce w Warszawie (Galeria Studio w Pałacu Kultury i Nauki, Galeria „Pod Kozami”), w Łodzi (Miejska Galeria Sztuki - Galeria Bałucka oraz Galeria Re:Medium, „Pod Napięciem” – Galeria Sztuki Politechniki Łódzkiej, Galeria „Od Nowa” w Akademii Sztuk Pięknych, Galeria Sześciu obrazów”), Poznaniu (Galeria Profil w Domu Kultury Zamek), Żyrardowie (wystawa na Festiwalu Miasto Gwiazd) oraz Białymstoku (w Galerii Śleńdzińskich).

Prezentował również swoje prace na wielu wystawach zbiorowych w Polsce m.in.: Łodzi, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Zgierzu jak i za granicą: we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Słowenii, Belgii, Chorwacji i Estonii i Kanadzie.

Kiedy i gdzie?

21.04 - 04.05.2014

MiTo
Waryńskiego 28 (Metro Politechnika), Warszawa
Otwarcie wystawy: niedziela, 27 kwietnia, godz. 19:00

Paweł Kwiatkowski

Paweł Kwiatkowski

Studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi w Pracowni Druku Cyfrowego i Technik Klasycznych prof. Sławomira Ćwieka oraz w Pracowni Malarstwa prof. Mariana Kępińskiego. Dyplom w 2011 roku pod kierunkiem prof. Mariana Kępińskiego (malarstwo) i prof. Sławomira Ćwieka (grafika).

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni