Ty i ja
- Grafika użytkowa
- Warszawa
Warszawski Pies Czy Suka / Pure Bar, odsłania po raz kolejny swój multimedialny projekt 'Ściana Psa Czy Suki'. Tym razem w ramach wystawy 'Henryk Tomaszewski - Filip Pągowski. Ty i Ja' pokazane zostaną prace wybitnego twórcy polskiego plakatu oraz współtwórcy tzw. polskiej szkoły plakatu, i jego syna, projektanta i grafika, znanego m.in. ze współpracy z japońską awangardową marką odzieżową Comme des Garçons.
Na Ścianie Psa Czy Suki zaprezentujemy twórczość Filipa Pągowskiego w kontekście tych bardzo charakterystycznych oraz mniej znanych projektów Henryka Tomaszewskiego. Pokażemy, jak płynnie przenika się styl ojca i syna, i jak duże podobieństwo tematyczne łączy artystów, dzięki czemu została zbudowana naturalna 'genetyczna' ciągłość języka plastycznego. Patrząc na ilość grafik Filipa Pągowskiego, rozmach i różnorodność, z jaką były wykorzystywane przez Comme des Garçons na przestrzeni lat, można śmiało powiedzieć, że ma on bardzo istotny wpływ na rozwój i wizerunek tej jednej z ciekawszych marek odzieżowych, działającej na pograniczu mody i sztuki.
Beata Konarska - założycielka konceptu Pies Czy Suka.
'Ściana Psa Czy Suki' to projekt otwarty na wiele dziedzin dizajnu i sztuki. Ściana jest cyfrową wystawą, będącą kompozycją prac (obrazów statycznych lub dynamicznych, filmów, animacji, dźwięku), wyświetlaną równocześnie na sześciu telewizorach multimedialnych. Prezentowane są na niej grafika, plakat, moda, architektura, film, animacja i inne formy wypowiedzi artystycznej z pogranicza różnych dziedzin. Wśród zaproszonych twórców są uznani artyści oraz tacy, którzy pokazują swoje prace publicznie pierwszy raz.
Kiedy i gdzie?
15.06 - 30.07.2014
Pies Czy Suka
ul. Szpitalna 8a, Warszawa
Ściana Psa Czy Suki jest dostępna w godzinach pracy lokalu.
Organizator
Pies Czy Suka
www.piesczysuka.com
Kuratorzy: Beata Konarska, Paweł Konarski
Henryk Tomaszewski
Grafik, projektant, rysownik, profesor warszawskiej ASP. Był jedną z najważniejszych postaci polskiej grafiki projektowej po II wojnie światowej, ojcem założycielem i najwybitniejszym przedstawicielem tzw. polskiej szkoły plakatu. Tworzył rysunki do "Szpilek", "Przeglądu Artystycznego", "Literatury"; scenografie dla Teatru Syrena; okładki magazynów "Ty i Ja", "Projekt", "Polska" oraz książek (m.in. serii Polska Poezja Współczesna i "Utwory zebrane" Mirona Białoszewskiego PiW-u), ale przede wszystkim ikoniczne dziś plakaty.
Filip Pągowski
Absolwent warszawskiej ASP na kierunku malarstwo i grafika. Pracuje w Nowym Jorku.
fot. archiwum Filipa Pągowskiego (pokazy mody Comme des Garçons 2000, 2002, 2006)
Informator
Ostatnio dodane
Wsparcie
Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.