VIVAt NAJPIĘKNIEJSI 2014

  • Rzeźba
  • Mikołów

Miejski Dom Kultury w Mikołowie, Alex Johanson oraz galeria sztuki R7 w Andrychowie serdecznie zapraszają wszystkich na otwarcie wystawy

VIVAt NAJPIĘKNIEJSI 2014!

Artysta zaprezentuje prace malarskie, ceramiczne, plakaty oraz rzeźby wykonane z drewna.

Alex Johanson
Każdy ma w swoim życiu lepsze lub gorsze dni. Moje prace powstają tylko w te dobre. Całe życie Johansona jest przecież wyśnione. Bajkowy świat jaki tworzę, nie jest dla mnie bajką, czymś nierzeczywistym. Ja naprawdę spotkałem ludzi z moich obrazów, widziałem postacie chociażby te z cyklu" U cioci na imieninach" - nie chciałbym, żeby to zabrzmiało jakoś górnolotnie, ale ta rzeczywistość jest dla mnie jakby równoległa.

VIVAt NAJPIĘKNIEJSI 2014!

Alex Johanson. Artysta od lat zajmujący się ceramiką, malarstwem i rzeźbą...
Wspólnym mianownikiem jego prac jest żartobliwy, niekiedy rubaszny sposób przedstawienia wybranych tematów. Johanson to artysta przekorny. Również w spojrzeniu na przeszłość. Lubi w niej nieco poszperać. Stąd wśród jego prac znajdziemy malarskie portrety przodków („Pradziadek Johanson”, „Przodkowie z Kotowa”, „Przodkowie z Andrychowa”), choć czasem, jak sam twierdzi, do końca nie wiadomo czy ich...
Bywa, że jest to prapradziadek pirata, który okazuje się miejscowym panem Heńkiem. Zdarza się, że wyciąga ich z obrazka i nadaje im przestrzenną formę. Rozmaitość tematów, technik wykonania, zabawa z kolorem i formą, a przy tym żartobliwy ton artystycznej wypowiedzi sprawiają, że widz może czuć się zaskoczony twórczością tego autora.
I właśnie chyba w tym tkwi Alexa Johansona metoda. Jest nią niczym nieskrępowana artystyczna swoboda.
Katarzyna Pach - Sznepka

Kiedy i gdzie?

1.04-30.04.2014

Miejski Dom Kultury
Rynek 19, Mikołów

Organizator

Miejski Dom Kultury w Mikołowie
www.mdkmikolow.eu

Patronat

Kulturalny Śląsk, Graffus, Galeria R7

Alex Johanson

Alex Johanson

Artysta od lat zajmuje się ceramiką, malarstwem i rzeźbą. Od niedawna tworzy krótkie cykle rzeźb, które ze względu na swoją unikatowość i wysoki poziom artystyczny są poszukiwane i kolekcjonowane przez galerie i osoby prywatne. Do najciekawszych cykli zalicza się Pocałunki, Koto...sony, Ptako...sony, Po kolędzie... czy EURO 2012 - Kibole.

Strona internetowa: www.alexjohanson.blogspot.com

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni