WY/TWORY

  • Grafika
  • Warszawa

Zajmuje mnie ludzkie ciało oraz szczególny wymiar skórnych wytworów, które określam poezją w czasie. Ciało postrzegam jako swego rodzaju perpetuum mobile oraz obiekt rzeźbiarski, co przejawia się (nieustannie, lecz niezauważalnie) pod postacią wytworów skóry, które tak jak w matematycznym problemie komiwojażera, zawsze powracają do tego samego punktu.

Izabela Łęska - Wytwory

Wytwory posiadają niewykorzystany potencjał twórczy. Ten potencjał zdaje się być znany od pokoleń, a język jest tutaj pomnikiem magicznych wymiarów cielesności. Bo skąd inaczej wzięłoby się przyzwyczajenie zgadywania, na który policzek spadła nam rzęsa, która spełni nasze marzenie, bądź też przekonanie o poroście włosów nawet po śmierci? W serii gipsorytów przedstawiam moje absurdalne wyobrażenia. Są to często sytuacje niemożliwe, wyssane z palca, które stają się pożywką dla wyobraźni – w głowie mnożą się setki obrazów. Ponadto, całość uzupełniam serią obiektów, działań i instalacji.

Kiedy i gdzie?

25.01 - 20.02.2014

Galeria 81 Stopni
ul. Kłopotowskiego 38 lok.5, Warszawa

Wernisaż wystawy: 25 stycznia 2014, godz. 19:00. Wstęp wolny.

Organizator

Galeria 81 Stopni
Warszawa
www.81stopni.pl

Izabela Łęska

Izabela Łęska
fot. pracownia-nadwape.pl

Absolwentka grafiki warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (dyplom z wyróżnieniem w 2013 roku). Studiowała również w École Supérieure d'Art de Clermont Metropole (Clermont-Ferrand, Francja). Brała udział w wielu projektach i wystawach w kraju (MAF w Kaliszu, ARTeria w Częstochowie) i za granicą (Hunt in an Enclosed Garden, Clermont-Ferrad, Passion For Freedom 2013, Londyn). Nominowana do Talentów Trójki 2013 w kategorii Sztuki Wizualne. Laureatka nagrody I Spotkań Sztuki w Wenecji Cieszyńskiej. Finalistka Artystycznej Podróży Hestii 2013. Pracuje na macierzystej uczelni jako asystentka w Pracowni Druku Wypukłego.

Graffus jest patronem wydarzenia.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni