Art of Packaging - VII edycja

  • Opakowania
  • Polska

Biznes, sztuka, miasto Poznań, projektowanie, design, know how, technologia, produkcja, sprzedaż. To hasła, z którymi wiąże się VII. edycja ogólnopolskiego konkursu na najlepsze opakowanie roku ART OF PACKAGING – Perły wśród Opakowań.

Jego ideą niezmiennie jest promowanie innowacyjności, kreatywności oraz konkurencyjności polskich opakowań na rynku krajowym oraz rynkach zagranicznych.

Szukamy i wyławiamy perły zarówno wśród młodych artystów, projektantów, studentów i absolwentów uczelni – w ramach ART OF PACKAGING DEBIUTY, jak i profesjonalnych znawców sektora przemysłu opakowaniowego, projektantów, producentów, właścicieli marek – w ramach ART OF PACKAGING PROFESSIONAL. Promujemy twórców, którzy raz w roku mają okazję spotkać się w Poznaniu na uroczystej Gali Finałowej, podczas której przyznajemy wyróżnienia i nagrody, w obecności osobistości ze świata biznesu, przemysłu, nauki i kultury. Ale najważniejsze są OPAKOWANIA – swoiste dzieła sztuki o niebagatelnym i nieocenionym na rynku znaczeniu. To one stanowią clou całego wydarzenia.

Art of Packaging 2012

Czego szukamy?

Najlepszego opakowania roku w dwóch edycjach konkursu: ART OF PACKAGING – Debiuty oraz ART OF PACKAGING – Professional oraz w kategorii specjalnej – Opakowanie z Szuflady.

Debiuty mają na celu promowanie i nagradzanie pomysłów młodych artystów w segmencie projektowania opakowań – studentów i absolwentów szkół i uczelni wyższych związanych z wzornictwem przemysłowym oraz projektowaniem opakowań; odkrycie i pokazanie nowych talentów oraz wyjątkowych w formie i wartości użytkowej opakowań. Przedmiotem konkursu jest wyłonienie najlepszego opakowania roku, które nie funkcjonuje jeszcze na rynku oraz zaprezentowanie potencjalnych możliwości wykorzystania go w praktyce. Nagrodzony zostanie najbardziej innowacyjny pomysł – projekt opakowania przedstawiony w formie wizualizacji i/lub zdjęć oraz prototypu jako wzoru doświadczalnego, będącego odwzorowaniem zaprojektowanego wyrobu zgodnie z przesłaną dokumentacją.

W edycji Professional można zgłaszać opakowania istniejące już na rynku; szukamy wyjątkowych form, wartości użytkowych i sztuki w opakowaniach. Nagradzamy twórcze, designerskie, innowacyjne, marketingowe, technologiczne i ekologiczne, a przede wszystkim funkcjonalne rozwiązania, zaspokajające gusta coraz bardziej wybrednych konsumentów. W edycji Professional może wziąć udział właściciel, producent lub projektant opakowania. W obu edycjach - zarówno Debiuty, jak i Professional – ogłoszone są poszczególne, tematyczne kategorie. Opakowanie Z Szuflady natomiast to już nie Debiut, ale jeszcze nie Professional: opakowanie jego projekt lub prototyp – stworzone przez profesjonalistów, które z różnych względów nie ujrzało jeszcze światła rynkowego i nie zostało wdrożone do produkcji.

Dla kogo?

Konkurs ma charakter otwarty. W Konkursie może wziąć udział: producent, projektant, odbiorca, właściciel opakowania.

Każdy uczestnik/firma może zgłosić nieograniczoną liczbę projektów. Jeden projekt może być zgłoszony tylko do jednej kategorii. Jury może zdecydować o zakwalifikowaniu opakowania do innej kategorii, niż widnieje w zgłoszeniu.

Zgłoszenie do Konkursu jest bezpłatne. Uczestnik pokrywa jedynie koszty wynikające z przygotowania i przesłania prac.

Terminy

Zgłoszenie do Konkursu wraz z dokumentacją i opakowaniami musi dotrzeć do siedziby Organizatora Konkursu do dnia 28 lutego 2013 r.

Adres:
EUROPEAN MEDIA GROUP Sp. z o.o.
Biuro Konkursu ART OF PACKAGING
ul. Aleksandra Fredry 1/18
61–701 Poznań

Regulamin

Regulamin dla kategorii Art of Packaging Professional 2012:
REGULAMIN_AoP_PROFESSIONAL_2012.pdf

Regulamin dla kategorii Art of Packaging  Debiuty 2012:
REGULAMIN_AoP_DEBIUTY_2012.pdf

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.artofpackaging.pl, gdzie znajdą Państwo szczgółowe informację dotyczące kategorii oraz nagród.

Organizator

EUROPEAN MEDIA GROUP Sp. z o.o.
ul. Aleksandra Fredry 1/18, 61–701 Poznań

Patronat

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni