Mizantrop

  • Grafika użytkowa
  • Internet

Zapraszamy do udziału w konkursie na projekt plakatu spektaklu w reżyserii Kuby Kowalskiego. Teatr Polski w Poznaniu ogłasza konkurs na plakat spektaklu „Mizantrop” w reżyserii Kuby Kowalskiego.

Twórcy spektaklu, mocno ingerując w oryginalny tekst (bazując jednak na przekładzie Jana Kotta), przenieśli akcję utworu w środowisko współczesnego teatru. Alcest jest teatrologiem, moralnym i intelektualnym autorytetem. Jego postawa i poglądy nie mogą znaleźć zrozumienia u przepełnionych blichtrem, snobizmem, zblazowaniem i manierą „artystów”. Alcest, szaleńczo kochający Celimenę – aktorkę, gwiazdę, ikonę – zmuszony jest znosić towarzystwo ludzi, którymi dogłębnie gardzi. Na jego drodze staje m.in. domagający się pochwał dramatopisarz grafoman, tancerz o rozbuchanym libido, obłudna projektantka mody, dyrektor teatru, którego główną cechą jest konformizm etc. Splot wydarzeń sprawia, że Alcest staje się coraz bardziej socjopatyczny, obraża wszystkich na około, by ostatecznie odejść i zrezygnować z miłości.
Mizantrop Kuby Kowalskiego i Julii Holewińskiej to opowieść o świecie współczesnego teatru, która stawiając pytania o granice wolności artystycznej, zaprzedawanie siebie, mechanizmy pozyskiwania wpływów staje się uniwersalną opowieścią o prawdzie i zakłamaniu.

Konkurs na plakat - Mizantrop

Dla kogo?

Konkurs ma charakter otwarty i może wziąć w nim udział każdy. Konkurs jest skierowany przede wszystkim do grafików, projektantów, artystów plastyków oraz osób i firm zajmujących się projektowaniem reklamowym.

W konkursie mogą brać udział jedynie te prace, które nie brały udziału w innych konkursach.

Zadanie konkursowe

Celem konkursu jest wyłonienie i wytypowanie do realizacji projektu graficznego, który stanie się plakatem promującym spektakl „Mizantrop” w reżyserii Kuby Kowalskiego.

Nagroda

Za nagrodzony projekt zostanie przyznana kwota pieniężna w wysokości 2500 PLN brutto.

Termin

Zgłoszenie prac następuje poprzez przesłanie plików graficznych JPG na adres email: konkurs@teatr-polski.pl, w tytule e-maila prosimy napisać:
Konkurs na plakat –Mizantrop.

W konkursie będą rozpatrywane tylko i wyłącznie prace, które zostały wysłane na w/w adres e-mail do dnia 9 stycznia 2014 r. włącznie.

Regulamin

Regulamin konkursu dostępny jest pod adresem:
Mizantrop - regulamin konkursu na plakat.pdf (pdf, ok. 73 kB)

Organizator

Teatr Polski w Poznaniu
teatr-polski.pl

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni