Untouchable

  • Sztuka
  • Internet

Portal młodych twórców Gallery Store we współpracy z Mediations Biennale 2012 mają zaszczyt zaprosić młodych artystów do udziału w konkursie ”Untouchable”.

Untouchable

Idea

Temat konkursu nie zamyka się do jednej kategorii doznań. Untouchable jest rozumiane raczej jako proces tego co nas otacza, nieuchwytnych skrajności, zarówno tych postrzeganych w kontaktach międzyludzkich, różnicach społecznych czy kulturowych jak i jednostkowego doświadczenia świata.

Tworząc nasz konkurs pragniemy wzmacniać pozycję sztuki współczesnej w świadomości odbiorców i na rynku sztuki. Laureat konkursu oraz osoby wyróżnione, obok nagród pieniężnych, wezmą udział w wystawie pokonkursowej w trakcie trwania Mediations Biennale w Poznaniu. To niewątpliwa okazja, by swoją twórczość zaprezentować gościom przybyłym z całego świata na ten jeden z najważniejszych festiwali sztuki współczesnej w Polsce.

Dla kogo?

Konkurs skierowany jest do studentów, absolwentów oraz wszystkich artystów wyrażających się we współczesnym języku sztuki.

Do konkursu mogą zostać zgłoszone maksymalnie trzy prace w następujących dziedzinach sztuk plastycznych: malarstwo, grafika, rysunek, fotografia, rzeźba, rzemiosło artystyczne, wzornictwo, instalacja oraz techniki mieszane przy czym pod określeniem „techniki mieszane” rozumie się prace będące połączeniem dwóch lub kilku elementów z wyżej wymienionych dziedzin sztuk plastycznych.

Nagrody

I miejsce: 5000 zł + prezentacja na wystawie pokonkursowej podczas Festiwalu Mediations Biennale + zaproszenie do udziału w jednym z przyszłych przedsięwzięć Fundacji Mediations Biennale.

II miejsce: 3000 zł + prezentacja na wystawie pokonkursowej podczas Festiwalu Mediations Biennale.

III miejsce: 1000 zł + prezentacja na wystawie pokonkursowej podczas Festiwalu Mediations Biennale.

Wyróżnione prace: prezentacja na wystawie pokonkursowej podczas Festiwalu Mediations Biennale.

Nagroda Internautów: Tablet marki Samsung + prezentacja na wystawie pokonkursowej podczas Festiwalu Mediations Biennale.

Terminy

Prace należy zgłaszać w portalu Gallery Store. Ostateczny termin zgłaszania prac: 25 sierpnia 2012 roku. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres e-mail: kontakt@gallerystore.pl.

Regulamin

Regulamin konkursu dostępny jest pod linkiem:
http://www.gallerystore.pl/konkurs-untouchable/regulamin.html

Organizator

Portal Gallery Store to jedyne w sieci miejsce, gdzie masz szansę obcować z młodą sztuką oraz kupić wybrane dzieło, które może okazać się Twoją życiową inwestycją.
www.gallerystore.pl

Graffus jest patronem medialnym wydarzenia.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni